PUSOKEI Мини Omnidirectional USB Компјутер Микрофон,2 Метри Опсег,Plug and Play за Лаптоп КОМПЈУТЕР, Совршен Podcasting, Игри,Конференција, Livestream, Десктоп Микрофон(Црна)

PUSOKEI Мини Omnidirectional USB Компјутер Микрофон,2 Метри Опсег,Plug and Play за Лаптоп КОМПЈУТЕР, Совршен Podcasting, Игри,Конференција,

Това е достапна
DEN 957.60
Количината на стоката:

Висока чувствителност : 2 метри ефективни далечина, високи перформанси микрофон, вистински звук репродукција.Висока верност звук : намалување на Шумот, филтрирањето несакани бучавата во позадина, што го прави почист. 360° Omnidirectional Omnidirectional : На Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон зема звук од поголеми растојанија.Моќен компатибилност : За КОМПЈУТЕР или на Skype, чет, снимање, итн.Plug and Play : Нема потреба да користите било која од возачите, само приклучете го во вашиот Windows КОМПЈУТЕР за да го користите микрофонот.Спецификација : Име на Производ : Мини USB Микрофон Производ тежина : 14.6 g Отпорност : ≤2.2 KΩ Чувствителност : -67d B ± 4d B Намалена чувствителност : -3d B на 1.5 V Работен напон : 4.5 V Фреквенција одговор : 100~16k Hz Сигнал на бучава сооднос : >67d B Боја : Црна, Бела (Изборен) Пакет листа : 1 * Мини Микрофон Забелешка : 1. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. 2. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Клучни карактеристики

Product Name:
Mini USB Microphone
Product weight:
14.6g
Impedance:
≤2.2KΩ
Sensitivity:
-67dB ± 4dB
Reduced sensitivity:
-3dB at 1.5V
Working voltage:
4.5V
Frequency response:
100~16kHz
Signal to noise ratio:
>67dB
Color:
Black, White (Optional)
    :
Package list:
1 * Mini Microphone :
Note:
1. Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
2. The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :

Слични производи во категоријата