Челични Рамни Длето, Техник Цемент Длето Премиум Материјали Термичка обработка за Инженеринг Одржување

Челични Рамни Длето, Техник Цемент Длето Премиум Материјали Термичка обработка за Инженеринг Одржување

Това е достапна
DEN 182.16
Количината на стоката:

Овој стан длето овозможува многу лесно во голема мера ќе се подобрат својата ефикасност во сечење, резба, chiselling, и така натаму.Направени од vanadium легиран челик, вкупните топлински третман, трајни, цврсти и тешки.Лесно да ги користат и да работат, треба само неколку чекори, повеќе пригоден, ефикасно да го заштедите вашето време.Инженеринг одржување мала глава, рамна длето, фино полирање, мазна површина, чувство.Светлината во тежина и компактна големина, преносни и лесно да се носат, ќе не заземаат голем простор.Функција : 1. Направени од vanadium легиран челик, вкупните топлински третман, трајни, цврсти и тешки.2. Овој стан длето овозможува многу лесно во голема мера ќе се подобрат својата ефикасност во сечење, резба, chiselling, и така натаму.3. Лесно да ги користат и да работат, треба само неколку чекори, повеќе пригоден, ефикасно да го заштедите вашето време.4. Инженеринг одржување мала глава, рамна длето, фино полирање, мазна површина, чувство.5. Светлината во тежина и компактна големина, преносни и лесно да се носат, ќе не заземаат голем простор.Спецификација : Предмет Тип : Мала Глава, Рамна Комунални Chisel Material : Хром Vanadium Легиран Челик Големина : Вкупна Должина : Околу. 150mm/5.9 in Weight : Прибл. 55g/1.9 oz Color : Како слика shown Purpose : за инженеринг одржување, фино полирање, мазна површина Пакет Листа : 1 x Длето.

Клучни карактеристики

Item Type:
Small Head Flat Utility Chisel
Material:
 Chrome Vanadium Alloy Steel 
Size:
Total Length
Weight:
Approx. 55g/1.9oz
Color:
As picture shown
Purpose:
for engineering maintenance, fine polishing, smooth surface
Package List:
1 x Chisel :

Слични производи во категоријата