NUK Широк Врат Латекс Teat x2-0-6m - Голема Дупка

NUK Широк Врат Латекс Teat x2-0-6m - Голема Дупка

Това е достапна
DEN 78.96
Количината на стоката:

Да го направи животот полесен, мора да се разбере тоа на прво место!За повеќе од 60 години, NUK е слушање на доверливи експерти; midwives, доктори, нутриционисти и особено мајки и татковци, со цел да научат за потребите на мајката и бебето во оние скапоцени раните години.На NUK ортодонтски, асиметричен облик е дизајниран да одговара оптимално бебе?s устата, поттикнување на здрав развој на усната шуплина.За оваа причина, NUK се ЕДИНСТВЕНИОТ бренд да имаат и teats и soothers одобрени од страна на Британската на оралното Здравје на Фондацијата.NUK Прв Избор Teats се врз основа на природата, формата на мајката брадавица за време на доењето.Ова создава природна пиење акција и оптимален проток на млеко за природно на хранење искуство како е можно и го прави преминот помеѓу градите и шише хранење полесно.На teat, исто така, имаат корист од NUK Anti-Colic Воздух Систем, посебен облик и Воздухот Систем кој им помага да се намали шансата на бебето, голтање на воздухот, додека хранење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата