Мини Микрофон, Преносни USB Студио Говор 360° Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон Снимање на Аудио МИКРОФОН Адаптер за Компјутер КОМПЈУТЕР(Црна)

Мини Микрофон, Преносни USB Студио Говор 360° Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон Снимање на Аудио МИКРОФОН Адаптер за

Това е достапна
DEN 210.96
Количината на стоката:

Висока чувствителност : 2 метри ефективни далечина, високи перформанси микрофон, вистински звук репродукција.Мини дизајн : Светлина и едноставен, лесно да се носат и практични.Висока верност звук : намалување на Шумот, филтрирањето несакани бучавата во позадина, што го прави почист. 360° Omnidirectional Omnidirectional : На Omnidirectional отстранување на Бучава Микрофон зема звук од поголеми растојанија.Моќен компатибилност : За PC или Mac Skype, чет, снимање, Youtube, итн.Plug and Play : Нема потреба да користите било која од возачите, само приклучете го во вашиот Windows КОМПЈУТЕР за да го користите микрофонот.Овој производ е погодна за секој компјутерски модел со USB интерфејс. 360-степен omnidirectional omnidirectional, анти-шум, може да се користи како компјутер снимање уред.Погоден за веб разговор, MSN, SKYPE, мрежа за видео конференции, мрежа за снимање, онлајн игри, итн.Купи го, нема да бидете разочарани.Спецификација : Име на Производ : Мини USB Микрофон Производ тежина : 14.6 g Отпорност : 2.2 KΩ Чувствителност : -67d B ± 4d B Намалена чувствителност : -3d B на 1.5 V Работен напон : 4.5 V Фреквенција одговор : 100~16k Hz Сигнал на бучава сооднос : >67d B Боја : Црна, Бела (Изборен) Пакет листа : 1 * Мини Микрофон Забелешка : 1. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. 2. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Клучни карактеристики

Product Name:
Mini USB Microphone
Product weight:
14.6g
Impedance:
2.2KΩ
Sensitivity:
-67dB ± 4dB
Reduced sensitivity:
-3dB at 1.5V
Working voltage:
4.5V
Frequency response:
100~16kHz
Signal to noise ratio:
>67dB
Color:
Black, White (Optional)
     :
Package list:
1 * Mini Microphone :
Note:
1. Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
2. The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :

Слични производи во категоријата