Cryfokt неблагодарна Работа Појас Лубрикант, Универзална неблагодарна Работа Појас Лубрикант неблагодарна Работа Подмачкување на Нафта, за Водење на Одборот Спорт Д?

Cryfokt неблагодарна Работа Појас Лубрикант, Универзална неблагодарна Работа Појас Лубрикант неблагодарна Работа Подмачкување на

Това е достапна
DEN 1375.20
Количината на стоката:

Намалување на отпорот и оптоварување на моторот, така што на коло не е лесно да се оштети и да го продолжат животниот век на моторот.Заштити се носат отпорни слој на површината на водење одбор и да го продолжи својот животен век.Донесува совет дизајн, лесен за користење, и не е лесно да се излее.Анти-статички, подмачкување, не е лесно да се променливи.Совршен за подмачкување перформанси за да се намали триењето помеѓу работи појас и водење на одборот и да се намали потрошувачката на енергија на неблагодарна работа.Карактеристики : 1. Совршен за подмачкување перформанси за да се намали триењето помеѓу работи појас и водење на одборот и да се намали потрошувачката на енергија на неблагодарна работа.2. Заштити се носат отпорни слој на површината на водење одбор и да го продолжи својот животен век.3. Намалување на отпорот и оптоварување на моторот, така што на коло не е лесно да се оштети и да го продолжат животниот век на моторот.4. Анти-статички, подмачкување, не е лесно да се променливи.5. Донесува совет дизајн, лесен за користење, и не е лесно да се излее.Spezifikations : Материјал : Silicone Color : White Volatile : не-volatile Viscosity : Висок strength Properties : Безбоен и Не-corrosive Capacity : 30 ml Packing Листата : 3 * неблагодарна Работа Појас Lubricant Usage : 1. Се користи за подмачкување на нафта за 4-7 часа неделно и го користат секој 2-3 месеци (1 шише по време);2. Употреба на масло за подмачкување на над 7 часа неделно и го користат секој 12 месеци (1 шише по време).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата