31x24x1/2 Пре-Сече Керамички Изолација 8lb 2300F Фунта Печат

31x24x1/2 Пре-Сече Керамички Изолација 8lb 2300F Фунта Печат

Това е достапна
DEN 808.08
Количината на стоката:

Dimensionally стабилна при високи температури; Ниска топлина складирање и заврши отпорност на термички шок.Одлична висока температура изолатор 2300 Степени Фаренхајтови (1260 C) Континуирана Употреба Температура.Безброј завршувањето опции можат да бидат применети на рерна со ќебе.Одлично за Kilns, Forges, Furnaces, Заварување, Канали, Цевки, Мушка Одлуки, Стакло Дува, Лемење.Ќебе мора да се сече со остар комунални нож за правилно одговара Адаптибилна, трим, мувла, и обликот да ги собере различни или форми и облици.Керамички Влакна Ќебе, со Висока Чистота Одделение, 6 фунти густина, 1/2" инчи дебела, ГОЛЕМИНАТА е 31/2" x 24" инчен ПРАВОАГОЛНИК (1 ea.вклучени).Она што е Керамички Влакна Ќебе?Керамички Влакна Ќебиња обезбедени од страна Фунта Печат & Доставуваме се произведени од откачи Tao Fibre Керамички влакна и е needled да се обезбеди исклучителни ракување сила за висока температура изолација апликации.Ќебе обично се нудат во три стандардни оценки се нарекува комерцијални, со Висока Чистота, и Циркони одделение.Овој оглас е Висок Степен на Чистота.Сите оценки се лесни и термички ефикасна резултира со материјал кој ја има предноста на ниска топлина складирање и заврши отпорност на термички шок.Ќебе се произведува во различни димензии, температурата на рејтингот, и за различни апликации.Керамички Влакна Ќебе е идеален за користење кога се работи со отворено пица печки, furnaces, котли, нуклеарна изолација и висока температура цевка insulations.Керамички Влакна Ќебиња обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување имаат одлична изолација својства, нискиот коефициент на топлинска спроводливост, одлична термичка шок отпор, ниска топлина капацитет за складирање & неоргански (чад се слободен).Се користи во печка печката, реформатор и котел обвивка, лабораториски печки, печки вратата поставата и фоки, печка поправка, annealing печка linings, инвестиции кастинг мувла заврши, стрес–ослободување ќебиња, обновливи пареа и гасната турбина изолација, проширување зглобовите пакување, висока температура дихтунзи, заштита од пожари & acoustical услуга.Ќебе мора да се сече со остар комунални нож за правилно одговара Адаптибилна, трим, мувла, и обликот да ги собере различни или форми и облици.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата