Jaccard 48-Сечилото Месо Tenderizer, Оригиналната Супер 3 Месо Tenderizer, 1.50 x 4.00 x 5.75 Инчи, Бела

Jaccard 48-Сечилото Месо Tenderizer, Оригиналната Супер 3 Месо Tenderizer, 1.50 x 4.00 x 5.75 Инчи, Бела

Това е достапна
DEN 575.76
Количината на стоката:

Оригиналниот Рачни Месо Tenderizer : готвење го Намалува времето до 40% и обезбедува пат за marinades да се апсорбира подлабоко во месо и зголемување на апсорпција до 600%.Тоа е идеален за професионални готвачи и дома готвење ентузијасти.Комерцијални Месо Tenderizer : месо tenderizer има двојно двострано razor-остри нерѓосувачки челик ножеви кои лесно се намали во текот на сврзното ткиво во месото, што може да предизвика таа да биде тешко.Бифтек Tenderizer, Месо Tenderizer : се Постигне подобро готвење резултати од помалку скапи парчиња на месо со оригиналниот мулти-сечилото рачен месо tenderizer. 48 Сечилото Месо Tenderizer : го Подобрува било кој тип на месо, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на говедско, свинско, телешко, пилешко, venison и птици; Неверојатни резултати на boneless пилешки гради, вклучувајќи ги дури и готвење, задржување на месо природни сокови и вкусови.Се постигне подобро готвење резултати од помалку скапи парчиња на месо со мулти-сечилото рачен месо tenderizer.Помага во намалување на готвење време до 40 проценти; помага месо се готви рамномерно со намалување на намалување.Жилет остар нож ножеви се намали преку сврзното ткиво кои го прават месо тешко.Мали топлина канали се создадени без промена на формата или изгледот на месо, што резултира во побрз продор на marinades.Направен од бел ABS пластика, алатката мерки 5-5/8 од 4-1/8 инчи.Големина : 48 Сечилото | Боја : Бела Жилет остри ножеви лесно се намали во текот на сврзното ткиво во месото, што може да предизвика таа да биде тешко.Го намалува готвење пати до 40%, што резултира во многу повеќе сочно и вкусна месо (како на готвење топлина има помалку време да се исуши на месо).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата