Американскиот Орел Месо Tenderizer Прилог Нерѓосувачки Челик Се Вклопува #12 Хаб

Американскиот Орел Месо Tenderizer Прилог Нерѓосувачки Челик Се Вклопува 12 Хаб

Това е достапна
DEN 1593.60
Количината на стоката:

Лесно Tenderize Тешки Месо Намалувања До 1 Инчи Дебела!. 64 Тешки Ножеви Монтира На Две Нерѓосувачки Челик Шахти.Dual Чешли Се Спречи Месо Од Стануваат Се Заглавени Во Ножеви.Стандард 12 Хаб Дизајн, Потврдено Да Работат Со AE-G12 N и AE-G22 N Месо Брусилки.Тешка Должност, Трајни Високо Полиран Не ' Рѓосувачки Челик Изградба.Американскиот Орел комерцијални месо tenderizers функција патентиран дизајн, all-inclusive додатоци и конкурентна цена, што ги прави најдобра вредност за храна услуга за професионалци, ловци, касапи или дома ентузијасти слично.Нивните исклучителни сигурност и привлечни, компактен дизајн прават идеален за отворен комерцијални кујни, пред крајот на месо работење, или домашен контра врвот.Тешки дизајн значи дека нема пластични брзини или шахти!Употреба на месо tenderizer да се направи тешка месо во вкусни, salable производ.Идеален за Здолниште Бифтек, Boneless Чак Бифтек, Venison, Круг Стек, или Крило Стек.Одржува форма и облик за готвење.Ефикасно tenderize месо во секунди, наместо на користење на прирачник месо cuber!Лесно се расклопуваат за чистење и одржување.Dual ротирачки ножеви pierces влакнести месо и knits двете страни на месо одеднаш!Одлично за подготовка на месо за marinades и промешајте фрај.Текст цевка мерки околу 1.1 инчи од 7 инчи да се приспособат на крупните парчиња!Ова е Месо Tenderizer Додаток што е потврдено да работат со сите Американски Орел Месо Брусилки и Планетарни Миксери.Додатокот е наменета за користење со стандардни 12 хаб така, може да се компатибилни со опрема од други производители.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата