Simthread Везови Машина Тема 550 Метри 40 Брат Бои и 2 Метален Тема Злато&Сребрена Бои за Везови и Шиење

Simthread Везови Машина Тема 550 Метри 40 Брат Бои и 2 Метален Тема Злато&Сребрена Бои за Везови и Шиење

Това е достапна
DEN 575.76
Количината на стоката:

★ 42 SPOOLS НА ПОЛНЕЊЕ + БОЈА ШЕМА+Најлон Тема Мрежи(помогнат да се задржи вашата калеми чист откако ќе ги тргнеме на пластичен капак) - 40 Брат бои полиестер spools+2 метален нишка(злато и сребро бои) голема избрани светли и убави бои Полиестер Везови Машина Нишка за да заличи и разубават сите вид на вашата везови проекти.Со користење на Боја Шема да најдете слични Брат Боја Бр.и името, Конверзија Шема на Брусница е исто така на располагање. ★ СОВРШЕН ТЕЖИНА & ДОЛЖИНА - Секој гајтанот има 40 WT и 500 M(550 Y) должина, што ги прави овие spools од Полиестер Везови Машина Тема идеален за сите вид на вашата везови проекти.Конците се идеални за Брат, Babylock, Janome, Пејач, Pfaff, Husqvarna и Bernina Машини. ★ ОДЛИЧНА ЗАТЕГНУВАЧКА ЦВРСТИНА - и Пониски ризици за кршење или протриване, Еластичност и Истрајност од полиестер исто така го намалува ризикот од looping и puckering од Полиестер Везови Машина Тема. ★ СУПЕР ПОСТОЈАНОСТ на БОЈА - Полиестер Везови Машина Тема држи бои дури и кога предмет на комерцијална перење, белење и други груби хемикалии, пожелно карактеристики за workwears, униформи и постелнина кои често се предмет на комерцијална за перење пари. ★ ТОПЛО СОВЕТИ НА МЕТАЛЕН ТЕМАТА - Метален Везови Машина Конци се trickier од полиестер везови теми.Ве молиме да користите Topstitch Игла со поголеми око да работите со, како што SCHMETZ Topstitch 80/12 или 90/14 големина.Прилагодување на напон на машината, да ги задржи на метален тема излегува без проблеми, намалување на машина брзина под ≤600 брзина по бод.Ќе се спречи испреплетени/пауза прашања.Полиестер 500 M везови тема колекции (40 / 63 / 120 бои).Полиестер 1000 M везови тема колекции (40 / 63 / 120 бои).Полиестер 5000 M везови тема колекции (прилагодено бои).Полиестер 1000 M разновидниот везови тема колекции (12 / 28 бои).Полиестер 500 M светат во темница тема за полнење (5 бои).Металик 500 M везови машина нишка (8 / 32 бои).Памук 500 M машина за шиење нишка (12 / 20 бои).Полиестер bobbins тема.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата