LUORNG 2 ПАРЧИЊА Freewheel Зборуваше Заштитник, со Дијаметар од 138mm Велосипед Flywheel Guard Велосипеди Тркала Зборуваше Заштитник Покрие Дел за Планински Велосипед, Патот Велос?

LUORNG 2 ПАРЧИЊА Freewheel Зборуваше Заштитник, со Дијаметар од 138mm Велосипед Flywheel Guard Велосипеди Тркала Зборуваше Заштитник

Това е достапна
DEN 239.76
Количината на стоката:

Едноставен за инсталација и употреба, спречување на синџирот од паѓање зад flywheel и да се намали слоевита на flywheel.Совршен дизајн може цврсто да се поправи центар и центар не е лесно да падне.Употреба : Овој производ се користи за да се заштити челик жица инсталиран во flywheel на задните тркала.Тоа е погоден за воланот центар на диск кочница кутија и синџирот заштитник на променлива брзина на flywheel на планински велосипед.Материјал : направен од високо-квалитет транспарентна пластика, добра цврстина, не е лесно да попуштат или оштетување, издржливи.Ротари flywheel guard : надворешниот дијаметар 138mm/5.43 во, внатрешен дијаметар 37mm/1.46 во, погоден за 28 T-34 T.Пакет содржина : 2 парчиња на велосипед flywheel зборуваше заштитници.Велосипедот flywheel заштитник Цел : Овој производ се користи за да се заштити челик жица во задниот дел flywheel Материјал : транспарентна пластика Спецификација : 138*37mm/5.43*1.46 во Ротари guard диск : надворешниот дијаметар 138mm/5.43 во внатрешен дијаметар 37mm/1.46 во (guard диск може да се користи универзално, за тоа дали да се избере голем guard диск или мал guard диск зависи од најголемите забот на flywheel, 28 T може да се избере мала guard пршлен, 34 T може да изберете голем Чувар).

Клучни карактеристики

138*37mm/5.43*1.46in :
Rotary guard disc:
outer diameter 138mm/5.43in inner diameter 37mm/1.46in (the guard disc can be used universally, as to whether to choose a large guard disc or a small guard disc depends on the largest tooth of the flywheel, 28T can choose small guard disc, 34T can choose large Guard)

Слични производи во категоријата