Специјалност Рекреација (SL1626W Бела 16 x 26 Светларникот

Специјалност Рекреација (SL1626W Бела 16 x 26 Светларникот

Това е достапна
DEN 2780.88
Количината на стоката:

Бела боја.Skylights се направени од високи перформанси thermoformed поликарбонат да бидат долготрајни и лесно да се чисти.Не метал прирабница се користи со овие една панел skylights.Skylights седат директно на вашиот RV покрив.Дупка со големина од 16 инчи x 26 инчи.Донесе Една-Рус Светларникот Купола.Skylights се направени од високи перформанси thermoformed поликарбонат да бидат долготрајни и лесно да се чисти.При изборот на Светларникот, мерка вашиот груба дупка отворање, како и целокупниот надворешен големина.Постои една големина за да го замени повеќето производители' оригинална опрема.Skylights седат директно на вашиот RV покрив.Ако е потребно, внатрешен гарнитури е на располагање за да заврши во внатрешноста дупка (цел одделно).Не метал прирабница се користи со овие една панел skylights.Користете светларникот големина која е еднаква или поголема од вашиот дупка димензии.Answer : ___________________________ Note : inners мора да биде точната големина како дупка ќе се работи со.Skylights вклучуваат грижа инструкции, и вклучуваат цевка на одобрени уретан пломби кои мора да се користат при инсталирањето.Овој модел е Правоаголна Светларникот, Бела боја.Дупка со големина од 16 инчи x 26 инчи; страната големина 20 инчи x 30 инчен; висина 4.5 инчен.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата