emall Базен и Спа Тест Ленти,7-во-1 Swiming Базен Тестирање на Вода, 100 Пакет Ленти,Хлор, Бром, Цврстина и Повеќе

emall Базен и Спа Тест Ленти,7-во-1 Swiming Базен Тестирање на Вода, 100 Пакет Ленти,Хлор, Бром, Цврстина и Повеќе

Това е достапна
DEN 2119.20
Количината на стоката:

БРЗИ И ТОЧНИ,И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Само натопи лента во вода за 2 секунди и потоа отстранете ја.Држете го лента хоризонтална положба за 30 секунди.Спореди со боја шема и се читаат во рок од 30 секунди.ДОБИЕТЕ БЕЗБЕДНО, ЧИСТО И КРИСТАЛНО бистра ВОДА, се НУРНЕ ВО & ПЛИВА БЕЗГРИЖНО : Релаксираат во вашиот базен или бањата е пенливо чиста вода.Овие тестирање ленти се обезбеди сигурна, точна читање во секунди, па можете да уживате во вашата следна пливаат, стрес-слободен. 7-ВО-1 ЗАВРШИ ХЕМИСКИ ТЕСТИРАЊЕ:вкупна тврдост, вкупно хлор, слободен хлор,бром, cyanuric киселина (стабилизатор) , вкупно alkalinity,p H. 100 ЛЕНТИ ЗНАЧИ 100 ТЕСТОВИ : Секој базен тест ленти обезбедува точни и брзи резултати за било какви извори на вода, вклучувајќи и солена вода во базени, бањи и топла-кади.ЕКСПЕРТСКА ПОДДРШКА во РОК од 24 ЧАСА : Нашиот посветен тим ќе се најде решение за вас кога ќе наиде на прашања, или имате било какви прашања, само нас контакт и ние ќе ви помогнат да го направи тоа право.Тестови за 7 параметри : вкупна тврдост, вкупно хлор, бром, слободен хлор, p H, cyanuric киселина (стабилизатор) & вкупно alkalinity,Таа широко се користи за базен, спа, бања, топла када и други вода хемија тестирање.Само натопи во вода за 2 секунди, Wating за 30 секунди.Спореди со боја шема и да се прочита.Тоа може да се задржи вашата вода во здрава и чиста состојба во текот на годината.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата