TestHelper KCH17 Мека за Носење Користат за Рачни Multimeter,Метар,Фаза Индикатор,Термометар, Calibrator,Менгеме Метар,Мека Торба

TestHelper KCH17 Мека за Носење Користат за Рачни Multimeter,Метар,Фаза Индикатор,Термометар, Calibrator,Менгеме Метар,Мека Торба

Това е достапна
DEN 239.76
Количината на стоката:

Употреба на Fluke Multimeter 115 116 117 175 177 179 705 707 15 B+ 17 B+ 18 B+.Случај врвот се отвора латерално за да овозможи употреба на тест алатка без отстранување од случајот и вклучува рака за да се обезбеди тест алатка.Издржливи полиестер 600 D случај конструкција за долг живот.Компатибилен со Fluke 101 101kit 106 107 15 B 17 B 18 B 115 C 116 C 117 C 175 177 179 9040 9062 705 707 дигитални multimeters и други слични формат тест алатки.Една година гаранција.Функција : Материјал : Црна(најлон) Жолта(СТП) Doulbe Патент Шок заштита Големина:20cm*11cm*5.5 cm (7.87 во*4.33 во*2.17 инчи) Модел : KCH17 Пакет, Вклучувајќи : 1 x Мека случај KCH17 Бренд : Test Helper.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата