Поврзување Теми Памук Конец - 1200 Двор Гајтанот (Пергамент)

Поврзување Теми Памук Конец - 1200 Двор Гајтанот (Пергамент)

Това е достапна
DEN 191.76
Количината на стоката:

ТЕМА ГАЈТАНОТ : има една 1,200 двор гајтанот од 50-тежина тема направен од три plies од 100% памук. 100% ПАМУК : Екстра-долго главен памук произведува неспокојот нишка со помалку lint.САТЕНСКИ ФИНИШ : Суштинска Нишка е сатен-заврши за нежно lustrous сјај.ОДЛИЧНО ЗА ИЗРАБОТКА : Суштинска Нишка spools одговара стандардна машина за шиење вретена и се одлични за сите нивоа на quilting и шиење проекти, од почетник да се професионални.Ги исполнуваат на вашиот нов омилен тема!Од суштинско значење е 50-тежина конец, кои се направени од три plies од 100% памук, и сатен-заврши за нежно lustrous сјај.Екстра-долго главен памук произведува исклучително мазна тема со многу малку lint. 1,200 метри.Ние сме политичари премногу!.Нашиот тим е составен од креативни sewists и quilters исто како тебе!Ние се гордееме со производство на високо квалитетни quilting ткаенина, конец, и алатки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата