Табела Светилка, Luposwiten Dimmable Ноќ Светлина и Ноќни Светилка, USB Полнење Мулти-Боја се Менува со Допир Сензор за Контрола на Допир Светилка за Детска Соба Спална соба Б?

Табела Светилка, Luposwiten Dimmable Ноќ Светлина и Ноќни Светилка, USB Полнење Мулти-Боја се Менува со Допир Сензор за Контрола

Това е достапна
DEN 503.76
Количината на стоката:

Dimmable Ноќни Ламби : smart допир светилка сјае прилично светлина за работа или читање, мека светлина е погодна за деца на доењето и затемнето светло одлична за бебето спие помош.Можете да ги користите за кревет, спална соба, Бања, бебе соба, Кујна, Подрум, и канцеларија.Multicolor Деца Ноќ Осветлување : Во RGB режим, ноќната ламба промена на бојата од црвена и портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова, розова за бебиња и деца.На живописни бои ќе се обземени на години.Тие може да се постави неговата омилена боја со допир контрола. 1h Авто-Тајмерот Допир Светилка : Притиснете го еднаш копчето за да ја активирате оваа fuction кога вашите деца пред да заспие, индикаторот светлосно шоу на допир светилки ќе се претвори зелена.Во исто време, не мора да се грижите за заборавајќи да го исклучите ноќта светлина, тоа ќе го придружува вашето бебе да спие и автоматски да го исклучите тивко.Ако не, притиснете го копчето повторно за да го откажете timmer fuction.Долготрајна Батерија Негување на Светлината : да се Бара само 2,5 часа за целосно полнење, оваа шармантна USB тип C батерија ноќ светлина испорачува до скоро 80 часа употреба (најтемните поставување) или 4 часа операција (најсветлиот поставување).Safe т пропуштајте нашите Luposwiten расадник ноќ светла.Совршен за доење или смирувачки на бебето се врати да спие, овие нежни ноќ светлата никогаш не се наруши вашиот сон, да ви помогне да спиете подобро во текот на ноќта.Тоа може да се обезбеди мека сјај за полноќ храна и промени, брз кат на вашиот спиење на бебето, или да ги убеди вашиот малку оној што го темнината не е толку страшно како што изгледа.Без оглед на сценарио, мислиме дека ќе биде среќен да имате светлина, просветувајќи темница.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата