44 оз Пасиште-Покрена Ghee Путер | Класичен Оригиналниот | Кето, Paleo, Глутен Слободни во Рефус

44 оз Пасиште-Покрена Ghee Путер | Класичен Оригиналниот | Кето, Paleo, Глутен Слободни во Рефус

Това е достапна
DEN 911.76
Количината на стоката:

НАПРАВЕНИ ВО МАЛИ СЕРИИ : Нашата ghee е рачно изработени во Ithaca, Њујорк со најдобар квалитет путер од северот на државата ЊУЈОРК & Пенсилванија семејство во сопственост на млекарници.ИСХРАНА ПРИЈАТЕЛСКИ : Ghee е вкусна прилог на вашиот Кето и Paleo Исхрана.Нашите ghee е исто така погоден за Ајурведа, Глутен Слободни, Цели 30, FODMAP и 21 Ден Detox диети.Ghee е лактоза и казеин слободни.ОМЕГАС И ВИТАМИНИ : Ghee содржи витамини A, D, E и K. Тоа, исто така, има Омега 3 и Омега 9 есенцијални масни киселини & има висок извор на CLA (Конјугиран Линолова Киселина).ЗДРАВО ГОТВЕЊЕ АЛТЕРНАТИВА : Ghee е премиум масло за готвење прослави за нејзиниот вкус, финеси, нутритивни придобивки, и лековити квалитети.Додавање на зачини за да ghee кога готвење ќе го носат вкус длабоко во храна.Не сакате да го додадете зачини со себе?Обидете се на нашиот Леќата Ghee!.ЛОКАЛНО ИЗВОРИ : Индискиот Млеко & Мед е Жените и Разновидност и Малцинство во сопственост на локалниот бизнис.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата