Храбар XL Месо Tenderizer Алатка 60-Ножеви од не ' Рѓосувачки Челик, Лесен за Употреба & Чисти - Свиок Тешки Месо во Тендерската Buttery Добрина

Храбар XL Месо Tenderizer Алатка 60-Ножеви од не ' Рѓосувачки Челик, Лесен за Употреба & Чисти - Свиок Тешки Месо во Тендерската

Това е достапна
DEN 815.76
Количината на стоката:

Mouthwatering Вкус во Секој Залак : Прашај било готвач храна скара господар готвење или ентузијаст 60 Игли Месо Tenderizers Ножеви се Мора да Има суштинско значење кујна алатка доколку сакате постојано прекрасни јадења луѓе ритла за тоа, и ја нашата Критика Зборуваат сами за Себе.Уникатен - Ултра-тенок, Екстра-долго Готвачи Нож Дизајн – Нема да Пулверизирам Месо : Додека повеќето месо pounder чекан вашата храна во squishy, оштетени, истријте ги каша, ние дизајниран нашите бифтек tenderizer алатка со екстра-долго, екстра-тенки ножеви за убаво вкусен резултати.Сакате Да Заштедите Време, Заштедите Пари & Јадат Juicier Месо?Некогаш гледаше во вашиот варено месо и си помислил : "Хм, јас се заколна дека тоа беше поголем" XSpecial сечилото tenderizer се Заклучува Во Сокови, Запира Месо Намалување & Намали Готвење Време од 40% и помалку време за готвење, значи и помалку губење на природни вкусови и сокови – победа, победа за секој дом или професионален готвач.Сакате Вашите Marinades & Трие Со Вкус На Целосна Се Намали?Даваат Вкус Низ Било која Месо : Бидејќи нашиот гурмански алатка marinades Подлабоко, целосно да ја вгради целиот сече со вкус, ќе можете да лесно да се трансформира било месо во вкусен, вкусни, mouthwatering оброк вклучувајќи говедско месо, пилешко, телешко, свинско, риба, бифтек, Лондон broil, круг печено, пилешки гради, свинско loin и повеќе.Жедни На Buttery Вкус Премиер Прекини Се Доставува, Без Стрмни Цена? 60 игла месо tenderizer ножеви tenderize тешки сврзното ткиво, па тие го направи како масти што го прави pricier намалувања така mouthwatering - што резултира со сочни, прекрасна месо со секој залак.Тоа е Лесен за Употреба, Ергономски, Артритис Пријателски И Не Бара Сила што Го Прави Најдобро Месо Tenderizer Алатка На Пазарот.Секој готвач знае дека кујнски алатки еднаква моќ – и нема повеќе моќна алатка од нашите тешки месо tenderizer.Покрај фактот дека тоа што се преобразува најтешките, blandest парчиња на месо во mouthwatering добрина, тоа создава уникатен канали во рамките на вашиот месо – значи сите marinades, зачини и трие ќе се применуваат даваат вкус во текот – што резултира во вкусни, mouthwatering, незаборавно оброци во секое време.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата