Lavo Дома Нерѓосувачки Челик Kabab Skewers со Складирање Торба 23 Долго x 1 Широк Нож со Дрво се Справи со BBQ Koubideh/персиски/Шиш Kabob за Бразилецот Скара Говедско Месо Зеленчук - ?

Lavo Дома Нерѓосувачки Челик Kabab Skewers со Складирање Торба 23 Долго x 1 Широк Нож со Дрво се Справи со BBQ Koubideh/персиски/Шиш

Това е достапна
DEN 598.56
Количината на стоката:

Овие скара skewers се направени со супериорен квалитет, од нерѓосувачки челик, совршено големина за да го користите за бразилецот / скара шиш kabobs.Доаѓаат со трајни skewer складирање торба дека лесно ќе чувајте се далеку вашето драгоцено skewers.Совршен за сите видови на месо, пилешко и зеленчук и за многу видови на храна, од Бразилскиот да персиски, турски и koubideh стил kabobs.Лесно за чистење, само го користите вашиот редовно јадење, перење сапун и исплакнете темелно по секоја употреба.Направени со врвот одделение од нерѓосувачки челик со дрвени рачки кои ги направи полесно да се одржи.Димензии : Skewers : Должина - 23", ширина-1" Издржливи Складирање Торба : 26x5".'Рѓа доказ и долготрајни.Димензии : Skewers : Должина 23", ширина 1".Издржливи Складирање Торба : 26"x 5".Предности на нашите Нерѓосувачки Челик Skewers : Нашата skewers се дистрибуираат топлинска рамномерно и да се спречи под-готвење, па месо е совршено готви и сочни.Дрвени рачки помогне да се заштитат од горење додека скара.Лесно можете да преместувате и ротирате без страв од горење вашите раце.Не само за месо, овие skewers се совршени за готвење зеленчук и нешто што може да се допаѓа.Мулти Кујна Бразилецот Опции : Можете да направат широк спектар на kebabs Блискиот исток / персиски / Индиски / Пакистанскиот / турски / Бразилецот стил на СКАРА; Adana, kofta, koubideh, shishkebab, khorovat / jujeh kabob ( kebab).Различни Храна : Месо : Бифтек, ребро, турција, јагнешко, колбас, мелено месо.Зеленчук : Домати, пиперки, кромид, печурки.Морска храна : Риба, ракчиња, scallops, hummer.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата