Bonarty 10pcs BGA Desoldering Лемење Калај Смена Бакар Фитил Гајтанот Кабел 0.75 м 1m

Bonarty 10pcs BGA Desoldering Лемење Калај Смена Бакар Фитил Гајтанот Кабел 0.75 м 1m

Това е достапна
DEN 263.52
Количината на стоката:

Место на desoldering фитил гајтанот жица над лемење да бидат отстранети, а потоа притисни загреана лемење железо совет на desoldering фитил.Ќе ви овозможи лесно да и темелно да се отстрани екстра лемење од компоненти или влошки на коло.BGA desoldering плетенка со уникатен не-чиста флукс,чист кислород-free) бакарна жица.Нема да предизвика било каква штета на одборот или отстранување на одборот компонента.Фино плетенка од бакарна жица, се претвори во калем.Опис : - BGA desoldering плетенка со уникатен не-чиста флукс,чист кислород-free) бакарна жица. - Фино плетенка од бакарна жица, се претвори во калем. - Ќе ви овозможи лесно да и темелно да се отстрани екстра лемење од компоненти или влошки на коло. - Нема да предизвика било каква штета на одборот или отстранување на одборот компонента. - Место на desoldering фитил гајтанот жица над лемење да бидат отстранети, а потоа притисни загреана лемење железо совет на desoldering фитил. - Широко се користи во rework и поправка на печатени кола, компјутери, мобилни телефони или други електроника.Спецификација : - Ширина : 2.0 mm / 0.1 инчен - Должина на : 0.75 m / 2.45 ft; 1m / 3.2 ft Package Вклучува : 5 Парчиња 0.75 м Бакар Фитил Spools5 Парчиња 1m Бакар Фитил Spools.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата