Westinghouse Осветлување 7702700 Осветлување Таванот Медалјони, Моделирана Пластична, 10 Инчен Кол, 1 Пакет, Бела Завршница

Westinghouse Осветлување 7702700 Осветлување Таванот Медалјони, Моделирана Пластична, 10 Инчен Кол, 1 Пакет, Бела Завршница

Това е достапна
DEN 1576.80
Количината на стоката:

Објектот Тежина : 0.07 lb.Земја на Потекло : сад.Боја : Бела Завршница.Бренд име : Westinghouse Осветлување.Додадете шармантна акцент на вашиот внатрешни работи со оркестарот на Викторија бела завршница таванот medallion.На medallion карактеристики на прекрасната Викторија стил моделот на класична бела завршница.На medallion се направени од издржлив моделирана пластична.Едноставен за инсталација на овој medallion е одличен начин да се скрие Дупка ако отвор во таванот и се сече премногу голем.Тоа исто така може да се скрие таванот флеки и пукнатини кои може да се појават околу таванот фанови и осветлување тела.Предупредување : за да избегнете Ризик од пожар, сите светилки или било топлина генерирање на код треба да биде најмалку 6-инчи од оваа medallion.Карактеристики.Домот Викторија шема.Традиционалната бела завршница.Издржливи моделирана пластична конструкција препорачува користи.Се создаде шармантна позадина за таванот фанови и осветлување тела.Се користи за да се покријат премногу големи дупки и пукнатини на таванот димензии. 1.06" висина. 10" дијаметар. 4" центар за отворање на инсталација.Лепило или дополнителен хардвер потребни.Овој производ е произведен во Тајван.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата