SWMIUSK Вистина-Flex Featherboard Saftly Табела Saw Притисни Блок,Пакување од 2 Табела Ограда за Дрво Т-работни Митра Слотови на Tablesaws,Рутер Маси и Бенд пили(Црна)

SWMIUSK Вистина-Flex Featherboard Saftly Табела Saw Притисни Блок,Пакување од 2 Табела Ограда за Дрво Т-работни Митра Слотови на

Това е достапна
DEN 479.76
Количината на стоката:

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА.Овој уникатен featherboard може да биде брзо и лесно да се поврзани со некоја митра слот или т-слот без потреба за дополнителен хардвер.ИЗДРЖЛИВИ.На featherboards се направени на екстремно издржлива пластика композитни тело и ќе му се спротивстават на години на тешки користите во вашиот woodshop.БЕЗБЕДНОСТ И ЕФИКАСНОСТ.На featherboard работи да се задржи работното парче притиснете против оградата цело време кога ќе се сечење,даваат пријатен и чисти, се сече на работ.Бидете сигурни дека Mortise и Tenons се вклопуваат заедно.Секој woodworker потреби професионална featherboard.ШИРОКО ПРИМЕНЛИВИ ГОЛЕМИНА : Две ширини Митра Барови(3/8 x 3/4 Инчи)и т-слот завртки се применливи за повеќето стандардни митра слотови.И се поврзани со клин-заклучување на хардвер и подели железнички митра бар изградба обезбеди максимална задржете за bandsaw маса, рутер ограда и повеќе.ГАРАНТИРА : Ние нудиме врвен квалитет на производи со извонредни услуги на клиентите.Во случај да не сте 100% задоволни со вашата нарачка, ве молиме да бидат слободни да контакт.Боја : Црна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата