WISECO КЛИПОТ M04800 XR80/CRF80F 4665M04800

WISECO КЛИПОТ M04800 XR80/CRF80F 4665M04800

Това е достапна
DEN 3217.20
Количината на стоката:

Посветен фалсификување мала тежина и супериорна сила Купола дизајн Подобрување на пламен патување Хром позлатен клипот pin Намали триењето/scuff отпорни Хоризонтална слот pin подмачкување под Притисок печат ритам Максимална прстен печат Здолниште обложени Оклоп Планирам Посветен прстени Максимална компресија и масло контрола Трка-Подготвени купола заврши Мазни рабови за подобрување на согорување проток Сите Wiseco клипот колекции вклучуваат 1 клипот, 1 прстен во собата, 1 wristpin и 2 circlips.Освен ако не е експлицитно наведено поинаку, топ-крај лежишта, дихтунзи, и на ракавите не се вклучени.Wiseco клипот колекции се продаваат од страна на апликацијата и да ги понесе големина.За да се обезбеди да добиете точна клипот за полнење за вашата апликација, ќе мора да го знаете стандард понесе големина за да бидете сигурни дека ќе се нарачување или стандардот или точниот износ на прекумерно што ви треба.Ако имате било какви прашања, ве молиме ни e-mail.Wiseco Дел# : 4665 M04800 Тип на Производ : Еден Пистонс Спецификации : Понесе - Стандард : 47.5 mm Удар : 45.00 mm Зафатнина : 79.7 cc Понесе - Крај : 48.00 mm Понесе - Прекумерно : 0.50 Точка Содржина : 1890 XE - 48.00 MM ПРСТЕН ПОСТАВИТЕ CW13 КРУГ ЖИЦА PIN БРАВИ 13 MM (ПАР) S592 - PIN-13 MM X 1.5354"-UNCHROMED.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата