Лавра Шепа Отпечатоци Спорт Јога Sweatband Headband Жените Трчање, Велосипедизам Коса Бенд Дише Bandana

Лавра Шепа Отпечатоци Спорт Јога Sweatband Headband Жените Трчање, Велосипедизам Коса Бенд Дише Bandana

Това е достапна
DEN 191.76
Количината на стоката:

Супер удобно : изработени од полиестер, овие вежби headbands се обезбеди добра еластичност и одговара на вашата глава.Покрај тоа, постои без споеви, која може да притиснете на челото.Кога ќе ја играат кошарка, тенис, јога, трчање, фитнес вежби и отворено работни активности, нема да бидете разочарани за да го носат овој модерен и убава спортски пот бенд.Женски спортски headband се направени од мека и мошне еластичен материјал, погоден за различни главата circumferences.Тие не се премногу тесни или премногу лабава, така што ќе се чувствуваат удобно за време на вежбање.По отстранувањето на спортски headband, нема знаци ќе бидат оставени на челото.Загрижени за капе пот во вашето лице додека вежбате?На ткаенина дизајн фитили далеку пот и овозможува да исчезне, одржување сте кул и сува во текот на тие интензивно вежбање и спортски активности.Нема повеќе испотени косата и очите.Погодна за секој покривки : овие headbands се лесни, но дебели доволно за да се апсорбира многу пот.Затоа, може да се користи за било капа или headdress.Носи оваа headband ќе ги апсорбира сите пот пред да тече надолу од вашиот челото, ги апсорбира и мозоци пот, и сува брзо, така што ќе може целосно да се фокусира на својата спортска!.Инструкции за перење : рака мие, не се впие за долго време, не bleach, и температурата на перење решение не смее да надмине 45 º C. Материјал опис : полиестер влакна.Уживајте во вежбањето : со овие исклучителни спортски headbands, можете веднаш да ги апсорбира и брзо се апсорбира потта.Затоа, можете да уживате во време на вежбање без често повреда на очите со пот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата