Lumex Туш Стол со Backrest - Прилагодлив-Висина, Не се Лизга Нозе & 350 lb. Тежина Капацитет на - Бело, 7921KD-1

Lumex Туш Стол со Backrest - Прилагодлив-Висина, Не се Лизга Нозе & 350 lb. Тежина Капацитет на - Бело, 7921KD-1

Това е достапна
DEN 2097.60
Количината на стоката:

СЕКОЈДНЕВНИОТ ВРЕДНОСТ : на Lumex туш стол со грбот е дизајниран за да додадете безбедноста и удобноста на вашиот бања и туш рутина.Се карактеризира со едноставен дизајн кој е assembeled без алатки и изграден за да трае со години на употреба.SAFE : четири rubberized не се лизга нозе се ограничи несаканото движење и пропаѓање кога влажни и 20" на седиште и назад функција не се лизга шема моделирани директно во пластика.ВИСИНА-ПРИЛАГОДЛИВ : подигнување или намалување на височината на седиштето во 1" зголемувања (17-20" висок) без алатки.Лесен за употреба push-button дизајн овозможува на мува корекција за кратко и високи корисници.ИЗДРЖЛИВИ : елоксирани алуминиумски рамка е високо рѓа-отпорни додека моделирана пластична седиште и назад остатокот е дизајниран за долговечност.СИЛНА : широк 20" седиште поддржува до 350 килограми.Опис на производот На Lumex бања и туш седиште обезбедува удобен и стабилна место да седат или одмор додека за капење.На contoured седиште и backrest направи тоа голема за возрасни лица, пензионери и стари лица корисници.На удар-надолу дизајн им овозможува на брз, алатката-бесплатно отстранување на нозе и backrest и туш стол е светлина и доволно компактен за да биде пренослив, што го прави одличен за RVs, кампување или на плажа, одличен за места што би можеле да се навлажни како на пример кога за перење, автомобил, работа во градината, или гледате активности на отворено или спортски настани во дожд или снег.Квалитетот е белег на сите Lumex производи.Доверени од страна на здравствените работници и на крајните корисници за над 50 години, Lumex карактеристики целосна линија на пациентот сида и специјализирани здравствени седење.Контакт Информации За Производителот 1-678-291-3207.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата