Графит Crucible, Издржливи се Промешува Метал Течни Разумен Структура Crucible, за Колеџ Експеримент Геологија Научна Животната средина Тестирање(Дијаметар 35×Висина 22mm б?

Графит Crucible, Издржливи се Промешува Метал Течни Разумен Структура Crucible, за Колеџ Експеримент Геологија Научна Животната средина

Това е достапна
DEN 292.56
Количината на стоката:

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тестирање и научни истражувања, итн.Достапен во три стилови за избор.Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.На графит crucible може да и се промешува метал течност.Висок квалитет и одлична изработка, добра алатка за експеримент.Функција : 1. На графит crucible може да и се промешува метал liquid2. Висок квалитет и одлична изработка, добра алатка за experiment3. Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools4. Достапен во три стилови за choices5. Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тестирање и научни истражувања, итн.Спецификација : Предмет Тип : Графит Crucible Optional Стил : Дијаметар 35 x висина 22mm графит crucible без cover Diameter 52 х висина 65mm графит crucible со cover Diameter 60 x висина 105mm графит crucible со cover Graphite crucible без покритие : Дијаметар : Прибл. 35mm / 1.4 in Height : Прибл. 22mm / 0.9 in Graphite crucible со корица : Дијаметар : Прибл. 52mm / 2in Height : Прибл. 65mm / 2.6 in Diameter : Прибл. 60mm / 2.4 in Height : Прибл. 105mm / 4.1 во Пакет Листа : 1 x Графит Crucible(без капак)or1 x Графит Crucible(со корица).

Клучни карактеристики

Item Type:
Graphite CrucibleOptional Style
Diameter 35 x height 22mm graphite crucible without cover :
Diameter 52 x height 65mm graphite crucible with cover :
Diameter 60 x height 105mm graphite crucible with coverGraphite crucible without cover:
Diameter:
Approx. 35mm / 1.4in
Height:
Approx. 22mm / 0.9in
Graphite crucible with cover:
Diameter:
Approx. 52mm / 2in
Height:
Approx. 65mm / 2.6in
Diameter:
Approx. 60mm / 2.4in
Height:
Approx. 105mm / 4.1in
Package List:
1 x Graphite Crucible(without cover)or :
1 x Graphite Crucible(with cover) :

Слични производи во категоријата