HDMI-да-VGA Адаптерот, Злато Позлатен HDMI Машки VGA Женски Адаптер Конвертор, Поддршка на Компјутер, Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Монитор, Проектор, HDTV и Повеќе

HDMI-да-VGA Адаптерот, Злато Позлатен HDMI Машки VGA Женски Адаптер Конвертор, Поддршка на Компјутер, Десктоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР,

Това е достапна
DEN 256.80
Количината на стоката:

★HDMI VGA АДАПТЕРОТ - овој компактен дизајниран адаптер за да го поврзете уредот со HDMI порт (PC/desktop/лаптоп/HDTV Кутија/Видео Конзола за игри) до друг уред со VGA портот (Следење/Проектирање/TV).ЗАБЕЛЕШКА : Тоа НЕ е bi-directional конвертор и не може да пренесува сигнали од VGA да HDMI. ★ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА – овој конвертор го поддржува резолуција до 1920x1080@60 Hz (1080p Full HD), вклучувајќи и 720p, 1600x1200, 1280 x 1024 за high-definition монитори, ТВ и проектори.Ќе добиете висок квалитет на обновено на екранот за видео игри или филмови. ★ПОСТАБИЛНА И ИЗДРЖЛИВИ – злато позлатен HDMI конекторот кој е анти-корозија, и висок квалитет на кабел материјал е наменет за долгорочна употреба.Надградена IC чип во внатрешноста на адаптер прави повратен сигнал постабилна. ★ДОБАР ПОМОШНИК ВО КАНЦЕЛАРИЈА – тоа е лесна тежина дизајниран и може да биде мора да има објект во вашата канцеларија, која може да се пренесе компјутер или лаптоп со екран на VGA портот за проектирање на состанок. ★ШИРОК КОМПАТИБИЛНОСТ – компатибилен со компјутер, компјутер, десктоп, лаптоп, ultrabook, лаптоп, Chromebook, Малина Пи, Intel Nuc, Roku, PS3, Xbox Еден, Xbox 360, Wii U, Set Top Box, ТВ КУТИЈА, или други уреди со HDMI порт.Оваа мини големина HDMI VGA адаптерот може да го поврзете уредот со HDMI порт (PC/desktop/лаптоп/HDTV Кутија) со друг уред со VGA портот (Следење/Проектирање/TV).Го подржува резолуции до 1920x1080@60 Hz (1080p Full HD), вклучувајќи и 720p, 1600x1200, 1280 x 1024 за high-definition монитори, ТВ и проектори.Тоа е мала тежина дизајниран и може да биде мора да има објект во вашата канцеларија, која може да се пренесе компјутер или лаптоп со екран на VGA портот за проектирање на состанок.Тоа е широко се компатибилни со компјутер, компјутер, десктоп, лаптоп, ultrabook, лаптоп, Chromebook, Малина Пи, Intel Nuc, Roku, PS3, Xbox Еден, Xbox 360, Wii U, Set Top Box, ТВ КУТИЈА, или други уреди со HDMI порт.Спецификации : - Текст : HDMI Машки - Излез : VGA Женски - Аудио Поддршка : Не - Инсталација : Plug and Play Во пакет : 1 x HDMI-да-VGA Адаптерот answer : ___________________________ NOTE : - Тоа НЕ е bi-directional конвертор и не може да пренесува сигнали од VGA да HDMI. - Тоа НЕ е компатибилен со низок напон HDMI уред, како што се Blu-ray, PS4, Apple Mac Book Pro со Retina Екран, Mac mini, и Apple TV.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата