Пациентот Лифт Прашка Превозникот, 100kg Целото Тело Скалите Количка Автомобил Возило Пренесување Појас за Стари лица со посебни потреби Носи Нагоре и Надолу

Пациентот Лифт Прашка Превозникот, 100kg Целото Тело Скалите Количка Автомобил Возило Пренесување Појас за Стари лица со посебни

Това е достапна
DEN 1048.56
Количината на стоката:

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ И ПРОФЕСИОНАЛНИ : Полиестер ткаенини и двоен слој дизајн, издржлива и машина перат, лесно чистење и лесен за употреба.Транспорт одбор појас за Медицински Транспорт,Здравство Кревет Пренесување,Секојдневно Живеење и Домашна Нега Мобилност Уреди.ИЗДРЖЛИВИ : 100kg / 220.5 lb(прибл.) Товарот, што се применува за стари лица со мобилноста тешкотии, болните, и парализирана луѓе.Идеален за движење на стари лица, болни или немоќни лица од кревети, инвалидски колички, столици, автомобили, возила и др.ЛЕСЕН за КОРИСТЕЊЕ : Прилагодлив рамо, рака со подлога дизајн, поудобни за носење, дизајниран со тока за лесна употреба.Едно лице е во можност да работат.Рацете може да биде слободен за стискање скалило потпирач, отварање на вратата на автомобилот и др.РАКА-СЛОБОДНО : Ослободување на вашите раце, и да ја направат полесно за луѓето да се носат, специјално дизајниран за лицата со слабата подвижност.Едноставен и лесен за користење трансфер подлога за префрлање на пациентот од количка за кревет, троседот, автомобил, инвалидски колички.НАЈДЕТЕ ПОВЕЌЕ ПОТРЕБИ во НАШАТА ПРОДАВНИЦА : Применливи за убавина, фитнес почетници, убавина, фитнес ентузијасти, итн.Комплетен прибор на пакетот да ги исполни вашите барања.Ако треба да се купи убавина алатки, масажа алатки, ноктите алатки, стари грижа алатки или тетоважа алатки, ве молиме кликнете на повеќе производи во нашата продавница.Спецификација : Предмет Тип : Лифт Прашка Превозникот Материјал : Полиестер Апликација : Луѓе со слаб мобилност како на пример, стари лица, болни, и парализирана луѓе Товарот : 100kg / 220.5 lb(прибл.) Пакет Листа : 1 x Лифт Прашка Превозникот Забелешка : 1. Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард. 3. Ако имате какви било прашања или проблеми по приемот на производот, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, така што ние може да ви помогне. 4. Ако производот има проблеми со квалитетот, ние ќе го замени или да се компензира за слободен што е можно поскоро.

Клучни карактеристики

Item Type:
Lift Sling Carrier
Material:
Polyester 
Application:
People with poor mobility such as the elderly, the sick, and paralysed people
Load Bearing:
100kg / 220.5lb(approx.)
Package List:
1 x Lift Sling Carrier :
Note:
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
3. If you have any questions or concerns after receiving the product, please feel free to contact us so we can help. :
4. If the product has quality problems, we will replace or compensate you for free as soon as possible. :

Слични производи во категоријата