Weiler 17641 Crimped Жица Тркала, 3 Матични-Монтирани, 0.118, Дувачкиот се Пополни, 1/4 Матични, Направени во САД (Пакување од 10)

Weiler 17641 Crimped Жица Тркала, 3 Матични-Монтирани, 0.118, Дувачкиот се Пополни, 1/4 Матични, Направени во САД (Пакување од 10)

Това е достапна
DEN 7373.28
Количината на стоката:

ФЛЕКСИБИЛНИ ЧЕТКАЊЕ : Обезбедува флексибилни четкање акција за чистење и deburring апликации на месинг, алуминиум, бронза, бакар, високо-легури на никел, inconel, pewter, платина, сребро, од не ' рѓосувачки челик, титаниум, алатка челик и гума.МЕКА ЧЕТКА : кој високо-квалитетни месинг жица кои нудат многу нежно четкање акција во споредба со не ' рѓосувачки челик и челик и нема да предизвика искра кога се користи на метални површини.ПРИМЕНА : На трајно-прилог 1/4 во матични се наменети за употреба на CNC,/Мелничката/Автоматски Машини, Умре Брусилки, Вежби, Вежба Притиска, прав Агол Умре Брусилки и Директно Брусилки.Иако тие, исто така може да се монтира на некоја вежба, брзината и моќта на таа алатка ќе се намалува ефективноста на четка.СПЕЦИФИКАЦИИ : 3" Тесни се Соочуваат Матичните-Монтирани Crimped Жица Тркала, .0118", Дувачкиот се Пополни, 1/4" Матични.Земја на Потекло : сад на Америка.Weiler 3" Тесни се Соочуваат Матичните-Монтирани Crimped Жица Тркала обезбедува флексибилни четкање акција за чистење и deburring апликации на месинг, алуминиум, бронза, бакар, високо-легури на никел, inconel, pewter, платина, сребро, од не ' рѓосувачки челик, титаниум, алатка челик и гума.На трајно-прилог 1/4 во матични се наменети за употреба на CNC,/Мелничката/Автоматски Машини, Умре Брусилки, Вежби, Вежба Притиска, прав Агол Умре Брусилки и Директно Брусилки.Иако тие, исто така може да се монтира на некоја вежба, брзината и моќта на таа алатка ќе се намалува ефективноста на четка.Weiler нуди асортиман на жица не-предизвика четки кој високо-квалитетни бронза или месинг жица кои нудат многу нежно четкање акција во споредба со не ' рѓосувачки челик и челик и нема да предизвика искра кога се користи на метални површини.Овие производи се достапни во различни јазол жица и crimped жица конфигурации за употреба во широк спектар на површина за чистење апликации, и тие се произведени со индивидуални јазол дупка и цврсти прстен изградба на високи перформанси и долг живот.Weiler е не-предизвика моќ четки се достапни со обична арбор дупки, ореви, и трајно прицврстени произлегува за употреба на различни алатки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата