3D Печатач Додатоци SLA Печати Пролет Челик Лист 192X120MM Photosensitive Смола Платформа 3D Надгради Платформа Поставена за Смола Печатач 2 ПАРЧИЊА

3D Печатач Додатоци SLA Печати Пролет Челик Лист 192X120MM Photosensitive Смола Платформа 3D Надгради Платформа Поставена за Смола

Това е достапна
DEN 2030.40
Количината на стоката:

Потребни додатоци за вашиот печатач,само flex по печатење,делови дојде десно надвор.На SLA Челик може да се постигне континуирано печатење и рестартирајте печатење пред да започнете со чистење на првиот,заштеда на вашето време.База со лепило отпорно е на груби растворувачи и хемикалии како се спротивстави на смола и isopropyl алкохол.Само да се чисти вашиот изгради плоча многу добро и сува,обврзници на вашата база на плочата,ја ресетирате вашата Z граница сметка за дополнителни 2.6 мм и сте подготвени да започнете печатење.Две лесно лифт јазичиња за да може полесно да се отстрани челик од базата.Description Print пролет челик е еден вид на неопходна надградба на додатоци за вашиот смола печатач,што е практично и корисно во нашиот живот.Со континуирано печатење,тоа е effctive и зачувај вашето време.Две лифт јазичиња за да може полесно да се отстрани челик од базата,што е погодно за употреба.Features Print пролет челик Боја : Како што е Прикажано.-Материјал : Челик.-Големина : 19.2x12 cm/7.56x4.72 инч.Имајте на ум : може да биде 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.Пакет Including1*Челик platen1*Б површината налепница.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата