14-1/2 Инчи, 24 Унца Топката Pein Чекан Со Вистински Hickory Рачка: PH-14730

14-1/2 Инчи, 24 Унца Топката Pein Чекан Со Вистински Hickory Рачка: PH-14730

Това е достапна
DEN 2212.80
Количината на стоката:

Оваа топка pein чекан е 14-1/2 инчи долго и раководителот мерки 4-1/2 инчи низ.Ова е силна, цврста, 24 унца цврст челик чекан главата со 1-1/4 дијаметар на главата.Идеален за употреба со метал-обликување или изедначување, длето, удар и многу повеќе.Ова чекан е опремен со вистински hickory дрво рачка-добро избалансирани.Тешка должност чекан дека ќе ја заврши работата во право за вас во секое време -сигурен.Ова Е Здрав, Сигурен Топката Pein Чекан Кој Е Идеален За Употреба Од Страна На Machinists, Blacksmiths, И Инженери Како И Другите Првенствено Да Работат На Метал.Тоа Може Да Се Користи За Да Се Вози Удари Или Chisels, Или Било Кој Број На Метал Обликување Или Изедначување Задачи. * Оваа топка pein чекан е 14-1/2 инчи долго и раководителот мерки 4-1/2 инчи низ * Ова е силна, цврста, 24 унца цврст челик чекан главата со 1-1/4 дијаметар на главата * Идеален за употреба со метал-обликување или изедначување, длето, удар и многу повеќе * Овој чекан е опремен со вистински hickory дрво рачка-добро балансирана * тешка должност чекан дека ќе ја заврши работата во право за вас во секое време -сигурен ЦРН ПЕТОК Промоции -Сајбер понеделник & Празник се Справи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата