Palomino Blackwing 602-12 Count

Palomino Blackwing 602-12 Count

Това е достапна
DEN 720.00
Количината на стоката:

МОЛИВИ СО НАСЛЕДСТВО – создаден во 1930-тите, Blackwing изграден култ, следниве кои се вклучени Џон Штајнбек и Чак Џонс, кој со гордост го користи Blackwings да се создаде Bugs Bunny и многу други Looney Песни ликови.Прекината во 90-тите, приврзаници платени колку што е $40 молив.Во 2010 година, ние оживеа Blackwing бренд за новата генерација на писатели, музичари и други лица кои бараат повеќе физички постоење.СОВРШЕН ЗА ПИСАТЕЛИ И СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА – Со нашата фирма и мазен Јапонски графит јадро, Blackwing 602 моливи се совршени за писатели, музичари, и обичните корисници.Се користи кога сакате некој да ви остане мирна, јасна линија без прекумерна острат.УНИКАТЕН ИСКОНСКИ ДИЗАЈН – Blackwing е уникатен и иконите правоаголна гуми се синоним за квалитет.Секој од нашите моливи карактеристики специјално дизајнирани ferrule, што ќе ви овозможи да се прошири или да се замени со гумичка.ЗАЛОЖБА ЗА КВАЛИТЕТ – Blackwing 602 моливи се направени со најдобрите материјали во светот, вклучувајќи Вистински Темјан-cedar од Калифорнија и премиум Јапонски графит.КАКО НИЕ им ДАДЕ на ЗАДНИОТ дел на продажбата од сите Blackwing производи корист на Blackwing Фондацијата, кои средства и развива вештини и музичко образование во К-12 ниво.Купувањето помага да се обезбедат, меѓу другото, на настава, учење средина и инструменти децата треба да учествуваат во Малите Деца' Рок Современ Бенд Програма.Blackwing моливи првично биле воведени од страна на Eberhard Faber Компанија во 1930-тите.Нивниот култ, следниве се вклучени Џон Штајнбек и Чак Џонс, кој со гордост го користи Blackwings да се создаде Bugs Bunny и многу други Looney Песни ликови.И покрај тоа следнава, тие падна жртва на трошоците за намалување на мерките на 1990-тите години и беа прекинати.Но, тоа не запре приврзаници од плаќање на колку што е 40 долари по молив да ги искористи неискористениот акции.Во 2010 година, нашата компанија ги извлече од речиси век искуство во молив бизнис за пристап до најдобрите материјали во светот и донесе Blackwing назад за новата генерација на писатели, музичари и други лица кои бараат повеќе физички постоење.Денес, дел од секој Blackwing продажба бенефиции музика и уметност образование на К-12 ниво.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата