Протокот Метри, Течен Проток Метар LZS-40 (D) ABS Пластика Цевка Тип Проток Метар Протокот Метри 0.6-6 m3 / H

Протокот Метри, Течен Проток Метар LZS-40 (D) ABS Пластика Цевка Тип Проток Метар Протокот Метри 0.6-6 m3 / H

Това е достапна
DEN 1050.96
Количината на стоката:

Цевка вид на течен проток метри, тоа е лесен и интуитивен за да го прочитате вредност.Транспарентен панел за лесна за читање и бришење на прв поглед.Главно се користи за мерење проток и следење на разни течности.Висока точност на мерење на помалку од 4% точност, повеќе точни и веродостојни.Школка е изработен од ABS пластика, која е отпорна на гребење и анти-стареењето.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Течни Flowmeter Модел : LZS-40 (D) Материјал : ABS Пластика Интерфејс Тип : Пластични Рамен Интерфејс (внатрешен дијаметар 50мм / 2in) Применливиот Медиум : Течни Точност : 4% Мерен Опсег : 0.6-6m3/H Работен Притисок : ≤0.6 Mpa Работна Температура : 0-60 ° C Плови Тип : PTFE Производ Големина : Прибл. 380 x 90 x 90mm / 15 x 3.5 x 3.5 во Пакет Листа : 1 x Течни Flowmeter.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата