Sioux Главен 524-1022PK2 3/4-Инчен од 10-Нозе 22-Мерач Метал Закачалка за Рака

Sioux Главен 524-1022PK2 3/4-Инчен од 10-Нозе 22-Мерач Метал Закачалка за Рака

Това е достапна
DEN 161.28
Количината на стоката:

Закачалка за на рака.Наизменични 1/4 инчи и 3/16 инчен дупки.Поцинкуван Челик. 3/4 инчи x 10 нога.Опис На Производот Sioux Главен Mfg.Ко.Inc.беше основана и инкорпорирани во август, 1957 до крајот на Мартин Д. "Ед" Ismert, Jr. во обид да се изедначи бум-биста домување циклус дека неговиот молк трговија на големо снабдување компанијата доживеа.Sioux Главен доби својот почеток во текот на крајот на '50-тите години од пакување специјалност сврзувачки елементи и други ставки насочени кон станбени водовод работни места.Во раните '60-ти, Ед позајмена идејата да се врти бакарни цевки затворена за едноставни воздушни комори и прилагодени за stub испис која може да се користи од страна на plumbers.Оваа врши бакарни цевки зачувани plumbers од пот лемење цевка капи врз нивниот бакарни цевки за вода шок и тест-оф purposes.By 1975 тежок акцент на продажба и развој на нов производ започна кога Eds две најстариот синови купени на корпорацијата и го презеде операции.Од тогаш Sioux Главен воведе широка палета на иновативни производи.Од Производителот Sioux Главен Mfg.Ко.Inc.беше основана и инкорпорирани во август, 1957 до крајот на Мартин Д. "Ед" Ismert, Jr. во обид да се изедначи бум-биста домување циклус дека неговиот молк трговија на големо снабдување компанијата доживеа.Sioux Главен доби својот почеток во текот на крајот на '50-тите години од пакување специјалност сврзувачки елементи и други ставки насочени кон станбени водовод работни места.Во раните '60-ти, Ед позајмена идејата да се врти бакарни цевки затворена за едноставни воздушни комори и прилагодени за stub испис која може да се користи од страна на plumbers.Оваа врши бакарни цевки зачувани plumbers од пот лемење цевка капи врз нивниот бакарни цевки за вода шок и тест-оф purposes.By 1975 тежок акцент на продажба и развој на нов производ започна кога Ед две најстариот синови купени на корпорацијата и го презеде операции.Од тогаш Sioux Главен воведе широка палета на иновативни производи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата