Avery Голема Табот Напишете & Избрише Издржлива Пластика Dividers, 5 MulticolorTabs, 1 Сет (16129),8-1/2 x 11

Avery Голема Табот Напишете & Избрише Издржлива Пластика Dividers, 5 MulticolorTabs, 1 Сет (16129),8-1/2 x 11

Това е достапна
DEN 87.36
Количината на стоката:

Издржлива пластика ви овозможува да пишуваат, да се избрише и повторна употреба за чести референца.Напишете директно на табови со ballpoint пенкало или молив, и лесно да се избрише и да се преработи за брзи промени.Голема Табот дизајн обезбедува 1.5 пати повеќе пишување простор од стандардните divider табови.Издржлива пластика е солза-отпорни и брише чисти со повеќето не абразивни средства за чистење во домаќинството.Табот dividers се одлични за лична организација дома, на работа и училиште.Овие Големи Табот Напишете & Избрише Издржлива Пластика Dividers ви напишам, избришете ги и повторна употреба на вашиот dividers за лесно да се промени во било кое време.Едноставно напишете директно на табови со ballpoint пенкало или молив, и избрише како што е потребно.Можете исто така да ги преземат брзи белешки за divider тело и лесно да се избрише подоцна.Направена од ултра-издржливи, солза-отпорна пластика, овие dividers се идеални за честа употреба во кој било три-прстен врзивно средство.Големите Табот дизајн нуди 1.5 пати повеќе пишување простор од стандардните divider табови, и повеќе бои овозможи брз референцирање.Идеален за вашиот личен организација дома, на работа и училиште.Avery Пишувате и да ги Избришете Dividers ви напишам директно на табови со ballpoint пенкало или молив, и лесно да се избрише кога промената е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата