atFoliX Екран Заштита Филм Компатибилен со Sony Walkman NWZ-E384R Екран Заштитник, Ултра-Ведро FX Заштитна Фолија (3X)

atFoliX Екран Заштита Филм Компатибилен со Sony Walkman NWZ-E384R Екран Заштитник, Ултра-Ведро FX Заштитна Фолија (3X)

Това е достапна
DEN 237.36
Количината на стоката:

FX-Јасно Заштитник Филм : Ултра-јасно и хард-обложени, совршено се вклопуваат и се компатибилни со Sony Walkman NWZ-E384 R.Оваа кристално јасно, многу транспарентен Екран Заштита Филмот е речиси невидлив.Со молив цврстина на 6 H на 500g пишување притисок, многу отпорни на гребење - Исклучително отпорен на гребење, тешко обложени со Заштитен Филм компатибилен со Sony Walkman NWZ-E384 R.Филмот е издржлив, мулти-слоевит синтетички материјали обезбеди долготрајна механичка заштита за екрани против сите видови на штета - Екран Заштитник е исклучително силен, издржлив и со цел за континуирано use.Accessory@Foli X - произведени во Германија *** Многу лесно да се примени на Заштитен Филм - 100% меур-слободен лепливоста за чистење на екранот, на специјална силиконска леплив слој сили надвор на воздух кога филмот се применува, осигурувајќи дека тоа држи удобно да екранот.FX-го Исчистите Екранот за Заштита на Филмот at Foli X, кристално јасно, компатибилен со Sony Walkman NWZ-E384 RThe FX-го Исчистите Екранот Заштитник е транспарентно, високо-технолошки заштитна фолија за висока резолуција на екранот.Ултра-јасно и хард-обложена!Оваа иновативна Заштитна Фолија се одликува со врвен, кристално јасно транспарентност и одличен почеток-корозија (може да издржат 4 H молив цврстина на 500 g пишување притисок).Ова високо транспарентен Екран Заштитник, кој е многу лесно да се примени и може да се отстрани во било кое време без да остават остатоци, совршено се придржува на екранот без да влијаат на неговата работа.На Заштитен слој го намалува отпечатоци од прсти и repels нечистотија и маснотии.Екранот за Заштита на Филм не се нарушат работата на екрани и екрани на допир, кои остануваат целосно функционална!Анти-статички филмски материјал, на Екранот Заштита Филм не го привлече прашина, како што е применето и може дури да се печете со бистра вода и reattached ако е потребно.Без лепак, чиста лепило одговорност!Оптимално лепливоста право до рабовите - загарантирана.Обемот на испорака - 3 x FX-го Исчистите Екранот Заштитник компатибилен со Sony Walkman NWZ-E384 R - ткаенина за чистење - инсталација на алатката (squeegee)- Прав смена налепница - Линк за да повеќејазични, што може да се види монтажа инструкции (вклучувајќи монтажа видео)Пакети за уреди со повеќе екрани (e.г.внатрешни и надворешни екрани) содржи заштитна фолија за секој екран.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата