EMTEC 8 GB Класа 4 Џамбо Супер SDHC Мемориска Картичка

EMTEC 8 GB Класа 4 Џамбо Супер SDHC Мемориска Картичка

Това е достапна
DEN 751.20
Количината на стоката:

Идеален за употреба во дигитални фото апарати, GPS навигациски системи, дигиталната слика рамки, конзоли за игри и многу повеќе!.Класа 4 SDHC.Прочитајте брзина : До 25 MB/s*.Напишете брзина : До 5 MB/s*.Стандардните перформанси погоден за повеќето дигитални уреди.Идеален за употреба во дигитални фото апарати, GPS навигациски системи, дигиталната слика рамки, конзоли за игри и многу повеќе!Класа 4 SDHC .На располагање во 8, 16 и 32 GB.Прочитајте Брзина До 18 MB/s.Напишете Брзина До 10 MB/s .Компатибилност Компатибилен со уреди кои поддржуваат SDHC стандарди.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата