TCYDGFI Биолошки Образовни Соединение Monocular Микроскопа со 40X-1000X Зголемување, Dual Светлина, Прецизност парична Казна Фокус, Широко Поле 25X Окуларот за Студентски Почетни

TCYDGFI Биолошки Образовни Соединение Monocular Микроскопа со 40X-1000X Зголемување, Dual Светлина, Прецизност парична Казна Фокус,

Това е достапна
DEN 2903.76
Количината на стоката:

Достапни зголемување прилагодувања на 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, и 1000 X преку аберација-исправување 4 X, 10 X, и 40 X стакло цели со широко поле 10 X и 25 X eyepieces.Двојно осветлување систем ви овозможува да ги испита двете транспарентен и солидни примероци, кул LED светла заштита на видот и живи примероци.Monocular Микроскопа со цврста метална рамка и груба/парична казна фокус копчиња, обезбедува детално и прецизно се фокусира на вредноста, гајба слика повеќе појасна и поостри.Дизајниран за средниот и средно училиште учениците и хобисти, совршен за наука саеми, дома експерименти, и училиште лабораториски експерименти.Целосно rotatable monocular главата за лесно заедничка употреба или еден-на-еден настава во училницата.Нашата служба за корисници е подготвен во секое време, ве молиме да не контактирате доколку имате било какви проблеми.Достапни зголемување прилагодувања на 40 X, 100 X, 250 X, 400 X, и 1000 X преку аберација-исправување 4 X, 10 X, и 40 X стакло цели со широко поле 10 X и 25 X eyepieces.Двојно осветлување систем ви овозможува да ги испита двете транспарентен и солидни примероци, кул LED светла заштита на видот и живи примероци.Monocular Микроскопа со цврста метална рамка и груба/парична казна фокус копчиња, обезбедува детално и прецизно се фокусира на вредноста, гајба слика повеќе појасна и поостри.Дизајниран за средниот и средно училиште учениците и хобисти, совршен за наука саеми, дома експерименти, и училиште лабораториски експерименти.Целосно rotatable monocular главата за лесно заедничка употреба или еден-на-еден настава во училницата.Нашата служба за корисници е подготвен во секое време, ве молиме да не контактирате доколку имате било какви проблеми.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата