Тифани Стил на Подот Светилка W12H70 Зелена Обоено Стакло со Кристално Мушка Dragonfly Абажур за Спалната соба Кафе Бар, Ресторан Кујна

Тифани Стил на Подот Светилка W12H70 Зелена Обоено Стакло со Кристално Мушка Dragonfly Абажур за Спалната соба Кафе Бар, Ресторан

Това е достапна
DEN 1509.60
Количината на стоката:

Абажур Широк 12 инчи (30cm) Висина 70inch (179cm), алуминиумски Легури База ,УЛ наведени, се Префрлат : Онлајн-on/off.Крај : Бронзена Боја и рачно изработени Обоено Стакло Абажур, Соберете е Лесно, ве Молиме да Користите Еден E26 Led Lumiled Сијалица или Блескаво со Wattage на MAX 60 W,Различни Сијалица Може да Добие Различни Осветлување Ефект.Совршен за да додадете до дневна соба, спална соба, ден, или било каде што има потреба за еден допир на сончеви шарм, Со Голема Колекција Вредност,Домот подарок сигурни дека да се биде прифатена од страна на бизнис колеги, клиенти, Пријатели, и Љубовник.Glassmaking е древна уметност и оваа производителот користи само најдобрите стакло.Со фино избраната стакло во секоја сенка, овие светилки сигурно ќе биде безвременски класици во вашиот дом.Вашето задоволство е гарантира : 90 дена наплата гаранција & 24 месеци гаранција & 24 часа Услуги секојдневно.Ова е рачно изработени се рачно изработени обоени стакло, која е различна од обична чаша, тоа ќе биде поубав од обична чаша, и ќе најдете дека ќе се привлечат што повеќе кога светлината е вклучен!.Ќе најдете дека на база на секој стил е различен.Се надеваме дека ќе им даде на клиенти повеќе избори.Тоа е она што ние може да се направи.За специфични база на информации, можете да ја проверите на Техничките Детали на соодветната големина.Како занаетчиски производ, Dream Lass Тифани светилки треба да се одржува.Ве молиме користете сува крпа за да ги избрише директно кога чистење.Не ги абажур со вода или детергент.Ова рачно изработени светилка е направена со користење на истите класични техники пионер од Луј Удобност Тифани во 1900, Оваа светилка е рачно изработени од страна на квалификувани занаетчии бронзени завршница на база дава светилка здрав, гроздобер се чувствуваат.Топла светлина е интегриран во секоја чаша парче да се обезбеди мека амбиентална светлина за вашиот простор, и исклучителна накит дизајн носи блескави светлина за да привлече внимание и да победи на пофалба на гости.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата