LZS-40 (D) Пластична Цевка Течен Проток Метри, Висока Прецизност Проток на Вода Метар, 0.6-6m3/H Опсег, ABS Пластика Течни Мерење Алатка

LZS-40 (D) Пластична Цевка Течен Проток Метри, Висока Прецизност Проток на Вода Метар, 0.6-6m3/H Опсег, ABS Пластика Течни Мерење

Това е достапна
DEN 1050.96
Количината на стоката:

ТЕЧНИ МЕРКА : Пластична цевка течен проток метар е погодна за мерење на разни течности, мерење опсег е 0.6-6m3/H. ВИСОКО-КВАЛИТЕТНА ABS ПЛАСТИКА ШКОЛКА : На flowmeter плови е направен од високо-квалитетна ABS пластика школка, па тоа има одредени киселина и алкално отпор.ВИСОКА ТОЧНОСТ на МЕРЕЊЕ на : пластична цевка стандардна flowmeter има висок мерење прецизност, со точност од помалку од 4%, што е повеќе точни и веродостојни.ЛЕСНО може ДА се ПРОЧИТААТ : ABS пластика транспарентен панел, лесно да се чита, јасно на прв поглед.Цевка-тип течни протокот метри, на читање е лесен и интуитивен.ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ : LZS-40 (Г) течни протокот метри, донесува пластични авион интерфејс, интерфејс внатрешен дијаметар од околу 50mm / 2in, работен притисок 0.6 Mpa, работна температура 0-60°C PTFE плови тип.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Течни Flowmeter Модел : LZS-40 (D) Материјал : ABS Пластика Интерфејс Тип : Пластични Рамен Интерфејс (внатрешен дијаметар 50мм / 2in) Применливиот Медиум : Течни Точност : 4% Мерен Опсег : 0.6-6m3/H Работен Притисок : 0.6 Mpa Работна Температура : 0-60 ° C Плови Тип : PTFE Производ Големина : Прибл. 380 x 90 x 90mm / 15 x 3.5 x 3.5 во .ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса, Пакет Листа : 1 x Течни Flowmeter Забелешка : ве Молиме овозможи мала грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Liquid Flowmeter
Model:
LZS-40 (D)
Material:
ABS Plastic
Interface Type:
Plastic Flat Interface (inner diameter 50mm / 2in)
Applicable Medium:
Liquid
Accuracy:
4%
Measuring Range:
0.6-6m³/H
Working Pressure:
0.6Mpa
Working Temperature:
0-60 ° C
Float Type:
PTFE
Product Size:
Approx. 380 x 90 x 90mm / 15 x 3.5 x 3.5in
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Liquid Flowmeter :
Note:
Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :

Слични производи во категоријата