Француски Притиснете Замена Стакло, CCC Кафе Здроби Клуб, Оган Појачани Borosilicate Beaker 34 Унца | 1 Литар Големина Со Бела Мерки

Француски Притиснете Замена Стакло, CCC Кафе Здроби Клуб, Оган Појачани Borosilicate Beaker 34 Унца | 1 Литар Големина Со Бела Мерки

Това е достапна
DEN 311.28
Количината на стоката:

[ФРАНЦУСКИ ПРИТИСНЕТЕ СТАКЛО ЗАМЕНА] Замени стакло beaker со француски притиснете без купување на целиот нов сет. [УНИВЕРЗАЛЕН СТАНДАРД ДИЗАЈН] Овој 1000 ml - 34 fl.оз кафе замена на стакло е со стандардна големина што одговара на повеќето големи брендови на француски Притиснете Кафе на одлуки. [ДИМЕНЗИИ] Овој 34-унца, замена на француски притиснете carafe е 7 инчи висок со 3.75 инчи дијаметар. [КВАЛИТЕТ] францускиот притиснете стакло beaker е направен од висок квалитет на стаклото, оган зајакнато да 1200 F 700 C, и е 2.1 мм дебел.Тоа е машина за миење садови безбедно со бела мерења.На creased spout паметен дизајн спречува drips. [КУПИ СО ДОВЕРБА] Доживотна гаранција на фабрика дефект.Ако за било која причина нешто недостасува, неточни, оштетени или не е до ознаката, ве молиме одете на цел страница и испратете ни порака и ние ќе бидеме повеќе од среќни да ви помогнат.Ако имате скршена beaker, нема потреба да се замени целиот кафе притиснете.Може да се купи замена beaker и бидете на вашиот начин на подготовка на кафето повторно во ниеден момент.На CCC Кафе Здроби Клуб француски Притиснете Замена Стакло е тука за да се добие можете да прави вашето кафе повторно.Со универзално-дизајн, оваа чаша кафе замена beaker одговара на повеќето француски притиска од други големи брендови.Тоа е направена од borosilicate, отпорни на топлина стакло, и ќе не облак, или даваат вкус во вашето кафе или чај.Скршен beaker не треба да се стави крај на добивање одлично кафе-притиснете кафе.Ако имате скршена beaker, нема потреба да се замени целиот кафе притиснете, само да ги купите замена beaker наместо.Ова стакло beaker за францускиот печат е само работа.Го користат како замена или како дополнителна.Тоа е направен од висок квалитет на стаклото, оган зајакнато да 1200 F 700 C, и е 2.1 мм дебел.Тоа е машина за миење садови безбедно со бела мерења.На creased spout паметен дизајн спречува drips.Направена од borosilicate стакло, овој француски притиснете стакло замена е дизајниран за употреба со француски притиска.На carafe капацитет е 34 унци 1 Литар, доаѓа со висина од 7 инчи висок и 3.75 инчи дијаметар.Купи нашата замена beaker и бидете на вашиот начин на подготовка на кафето повторно во ниеден момент.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата