USB Гласовен Преведувач, Интелигентни 28 Јазици Компјутер Глас на Текст Smart Преносни Преведувач постојаното Зборување, Две Начин Гласовен Превод за Патување Учење Би

USB Гласовен Преведувач, Интелигентни 28 Јазици Компјутер Глас на Текст Smart Преносни Преведувач постојаното Зборување, Две Начин

Това е достапна
DEN 462.96
Количината на стоката:

USB гласовен преведувач, поддршка директен превод на 28 јазици.Глас на текст, постојаното зборување за 1 минута.Едно-копче за контрола, usb проширување, компактно тело, лесно да се носат.Гласот за прецизни текст, многу погоден за патување.Лице-до-лице комуникација, лесно превод.Спецификација : Предмет Тип : Интелигентни Преведувач Производ Тежина : 12.1 g / 0.4 оз(прибл.) Производ Големина : Прибл. 6.3 x 2 x 1cm / 2.5 x 0.8 x 0.4 во Пакување Големина : Прибл. 12 x 5.5 x 3cm / 4.7 x 2.2 x 1.2 во Факултативна Бои : Розово Злато, Сива Материјал : Метал Глас Текст : Поддршка за континуиран зборуваат за 1 минута Гласовен Превод : Директен превод на 28 јазици Пакет Листа : 1 X Настава 1 X USB Гласовен Преведувач.

Клучни карактеристики

Item Type:
Intelligent Translator
Product Weight:
12.1 g / 0.4 oz(approx.)
Product Size:
Approx. 6.3 x 2 x 1cm / 2.5 x 0.8 x 0.4in
Packing Size:
Approx. 12 x 5.5 x 3cm / 4.7 x 2.2 x 1.2in
Optional Colors:
Rose Gold, Gray
Material:
Metal
Voice To Text:
Support continuous speaking for 1 minute
Voice Translation:
Direct translation in 28 languages
Package List:
1 X Instruction :
1 X USB Voice Translator :

Слични производи во категоријата