Compartir 10 Билјард/Островот Полиран Никел/Сатен Месинг

Compartir 10 Билјард/Островот Полиран Никел/Сатен Месинг

Това е достапна
DEN 3839.76
Количината на стоката:

Изработени Од Метал.Полиран Никел, Сатен Месинг Заврши, Перфориран Лим Сенка. 42 W X 13 D X 8 H. (1) 6 инчи (1) 12 инчен (1) 24 инчен продолжување род вклучени, крошна 15 X 4. 10 светлина 60 вати медиум база сијалица препорачува; сликата со вжарено стил сијалица не се вклучени - LED сијалица компатибилни.Оваа линеарна лустерот од Compartir колекција карактеристики хексагонална перфориран лим diffusers дека гнездо заедно за да формираат саќе структура суспендиран од аголна хардвер.На Сатен Месинг-Полиран Никел заврши има визуелно интересен контраст на metallics.Elk Домот е едно семејство во сопственост на домашен мебел компанија со корени во светот на традиционалните Европски осветлување.Низ годините, Elk Дома расте и еволуирале во име, дизајн стил, и нуди производ.Elk Дома е доверлив, сервис-ориентирани познат бренд за on-тренд, квалитет осветлување, мебел и décor дека е вредност управувано и добро прилагодени за задоволување на потребите на своите клиенти.ELK Група Меѓународни, со седиште во Nesquehoning, ПА, е главен дизајнер и производител на внатрешна и надворешна станбени и комерцијални осветлување тела, декоративни додатоци, ѕидни украси, килими, и мебел.Преку нашата голема дистрибутивната мрежа, ние функција како единствен извор на услуги за различни комплементарни давање категории.Нашиот прекрасен тим на меѓународни дизајнери и инженери се создаде координирање на производи со бескомпромисен детали, а истовремено обезбедувајќи секој објект е направена за да исклучително високи стандарди на квалитет, иновација и дизајн.Компанијата, основана во 1983 дистрибуира повеќе од 15.000 производи под брендовите : ELK Осветлување, Alico, камен-Темелник, Dimond Осветлување, Dimond Дома, Guild Master, Фунта, Pomeroy, Огледало Мајстори, и ELK Гостопримство.Производите се достапни во мрежата на парична казна осветлување и мебел изложбените салони, електрични трговија на големо дистрибутери, музичките продавници и специјалност дом компании низ светот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата