YYDX Ecosphere Затворени Водни Екосистеми, со LED Осветлување База на Десктоп Риба Сад,Црна

YYDX Ecosphere Затворени Водни Екосистеми, со LED Осветлување База на Десктоп Риба Сад,Црна

Това е достапна
DEN 551.52
Количината на стоката:

Еколошки природен циклус, само ако се посветам на украсни shrimps, можете да го прескокнете хранење и промена на вода за да се избегне проблемот на промена на вода и хранење (производот не содржи риба, ракчиња, водни растенија).Море железо, дрво и школки може да се користи како храна и скривница за риба и ракчиња (природни биолошки циклус произведува синџир на храна) и да се хранат да се мали риби и ракчиња за повеќе од 1 година.Затворениот водни екосистеми е направен од високо-транспарентно МИЛЕНИЧЕ материјал, која е реална, не се толку лесно да се пробие како стакло, а може да се организира како ви се допаѓа (не постои ограничување на традиционалните риба резервоарот жица и јачина)!.Led база : со LED ноќ светлина функција, тоа може да биде ставен на биро во спална соба/workbench/ноќни табела за ублажување на стресот на студирање и работа.Уникатни подароци : Божиќ подароци за семејството, љубовници, пријатели, соученици, Денот на Вљубените, изненадување подароци за рибите љубовници.describe The мали П еколошки риба резервоарот е врз основа на структурните закон на природните водни екосистеми.Затворена водни екосистеми со едноставен дизајн.Еко-куќа е составен од транспарентна пластика сфери.Нема потреба да се хранат често, отворете го капакот на секои 15 дена за да ги споделите на воздухот циркулира.Стави во школки и морски железо, дрво, кои живеат материјал алги, риба и микроорганизми.Ако само се подигне украсни shrimps сам, можете дури и може да се избегне хранење them Accompanied со симпатична миленичиња.Постојат слатки работи внатре да се опуштите и да го намалите стресот (со исклучок на риби, ракчиња, и водни растенија)Обидете се да се стави на мало П на собна температура, не е препорачливо да се стави во екстремни температури.Име на производот : Десктоп еколошки риба bowl Color : сина, жолта, black Material : ПЕТ материјал, високо ниво на транспарентност, заштита на животната средина и намалување resistance Size : како shown Using LED осветлување, можете да уживате во вашите вода petpacking листа : 1 десктоп риба резервоарот со ВОДЕНА база (со исклучок на риби, ракчиња, и водни растенија)1 X море железо treeshell.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата