3-инчен Железо-На Букви преносот на Топлината Писма на Хартија DIY Писма Џерси Облека Т-Маица Тим Слоганот (Бела)

3-инчен Железо-На Букви преносот на Топлината Писма на Хартија DIY Писма Џерси Облека Т-Маица Тим Слоганот (Бела)

Това е достапна
DEN 191.76
Количината на стоката:

Вклучува : 3 Инчен преносот на топлината букви : A-Z и " : ",секој букви е два и секој од нив е посебна.не треба да се намали повеќе.Answer : ___________________________ Note : пред е мазна и назад е груба.Боја на производ е предмет да се мазни пред .Груба назад користи различна боја од пред да се зголеми на дебелина на производ.На овој начин, со допир се чувствува подобро.Answer : ___________________________ Note : температура е 140-150℃, железо за 20 секунди, и по тоа што е сосема ладење, солза го исклучите.Лесен за користење : со Користење на стандардни домаќинство, железо, можете лесно може да печати букви на кој било Т-маица, качулка, јакна или облека во прашање на минути.Карактеристики : Растеглив преносот на топлината налепници, која може да биде поставено на високо еластична облека.Добар пренос на топлина винил, погодни за спортски, полу-сјаен финиш, слабо крварење формула и одличен затемнетост.На трајни железо на писма е издржлив.Нема да исчезнат или попуштат поради сончева светлина, вода или на други фактори.Овие мулти-функционални букви ќе бидат залепени за било кој тип на ткаенина, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на : бејзбол кошули, фудбал кошули, кошарка кошули, игра кошули, тексас јакни, итн.Answer : ___________________________ Note : пред е мазна и назад е груба.Боја на производ е предмет да се мазни пред .Вклучува : 3 Инчен преносот на топлината букви : A-Z и " : ",секој букви е два и секој од нив е посебна.не треба да се намали повеќе.Лесен за користење : Со стандардни домаќинство, железо, можете лесно може да се применат писма до било т-маица, качулка, јакна, или парче облека во прашање на минути.Карактеристики:Растеглив преносот на топлината налепници, може да се примени за високо еластична облека.Добар пренос на топлина винил за спортски униформи, полу-сјаен финиш, Ниско-крварат формула и супериорен затемнетост.Издржливи железо на букви се изградени да трае.Нема да исчезнат или попуштат поради сончева светлина, вода или други елементи.За сите употреби:Овие разноврсна писма ќе се држиме до било кој тип на ткаенина, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на : бејзбол дресови, фудбалски дресови, кошарка дресови, трка кошули, жан јакни, и повеќе.Забелешка:температура 140-150℃,железо за 20 secongs,по заладување целосно, кора од надвор.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата