Мрежен Кабел Одржување и Поправка Алатка за Полнење Поставите Преносни Телефонски Кабел Crimper 8P8C 4P4C 6P6C RJ45 Конектори RJ11 Cat5 Cat6 Кабел Тестер Мрежен Кабел Crimper Поправка ?

Мрежен Кабел Одржување и Поправка Алатка за Полнење Поставите Преносни Телефонски Кабел Crimper 8P8C 4P4C 6P6C RJ45 Конектори RJ11

Това е достапна
DEN 527.76
Количината на стоката:

Алатка за складирање кутија за носење насекаде : На полнење е безбедно во пригоден алатка торба, која може да го спречи производ од оштетување.Можете да го користите дома, канцеларија, лабораторија, дом, поправка продавница и во секојдневниот живот.Донесе погодност за вашата мрежа Одржување на работното место : алатка комплет вклучува crimping клешти, мрежен кабел тестер, жица соголување нож, рамни /крст шрафцигер, соголување клешти нож, удар-надолу алатка и RJ45 конектори.Алатка за полнење заштедува време и да се подобри ефикасноста на работата : 3-во-1 crimping/сечење/соголување на алатката, што е добро за RJ-45, RJ-11 RJ-12 конектори, и погодна за Cat5 и Cat5e кабел со 8 P8 C, 6 P6 C и 4 P4 C приклучоци.Тестирање на телефонски кабли, како и на мрежни кабли : За RJ-11, RJ-12, RJ-45, CAT5, CAT5e, 10/100 Base T, минлив исхемичен напад-568 A/568 B, ВО Т 258-А; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и земјата 9 LED светла.Придвижуван од еден 9 V батерија (не се вклучени).Широко се користи : Дизајнирани за употреба со телефонски линии тест, аларм кабли, компјутерски кабли, спогодба линии и звучник жици функции. *Овој инструмент е наменет за идентификација и трага жици или кабли без оштетување на изолацијата. *Дизајниран за скенирање и за тестирање на телефонски линии,аларм кабли,компјутерски кабли,спогодба линии,говорникот жици,и термостат жици. *Проверете работната состојба на секоја жица,тест соодветно двојно искривено кабли 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и Земјата.Тоа може да се суди ред конекција,континуитет,краток спој и да се отвори коло дури и кабел зад ѕидот. *NS-468 Кабел Тестер за RJ11,RJ45. *Да се изгради во прекинувач за заштеда на енергија,"ИСКЛУЧЕНО" за исклучување,"ДА" за рачен режим,"S" за бавно автоматски режим. *Работи со еден 9 V батерија (Не се Вклучени). *Мрежна Удар надолу Влијание Алатка : Ножеви токму инсерти и економски трим жица.Издржливи удар долу на алатката,ги прави мрежна инсталација на сите дека лесно.Специјално дизајниран жица кука отстранува прекинат проводници.На сечилото помага лесно да се отстрани блокови од назад планината рамки.Ова е удар надолу алатка за ставање на жици во сиднеј,печ панели или места.Специјално дизајнирани алатка за престанува и го скратува жици со еден ниско влијание удар,се донесе нов леснотија и брзина до сите на вашите инсталации.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 x Асортиман Алатка Торба (прибл. 10.2" x 7" x 2.2") 1 x Мрежа Teste(главна тестер + далечински тестер + упатството) 1 x Кабел Crimper 2 x Мулти Функција Жица Stripper & Машина 1 x Удар Надолу Влијание Алатка(белата еден) 1 x Жица Stripper Машина (жолтата) 1 x Крстот Шрафцигер(прибл. 6") 1 x Дупчиња Шрафцигер(прибл. 6") 10 x 8 P8 C/RJ45 Кристал Кабел Конектори Borntechsz мрежен кабел поправка комплет овозможува професионална монтери и ентузијасти да каблирање, создавање и одржување терминали, и други мрежни задачи.Имаат право tools да се направи трајни, сигурна конекција!Во пригоден најлон патент случај со еластична ремени кои имаат алатки уредно, се организира и да се спречи tools да бидат оштетени за време на транспортот.На компактна големина е лесно да се stow во слободен фиоки или поголеми колекции.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата