Aveeno се Зголеми Вода & Камилица се Вклопуваат Нежна, Сува Шампон за Чувствителни Скалпот & Мека Коса, Сулфат Слободни Сув Шампон, Paraben & Боја-Бесплатно, 5 Fl Мл

Aveeno се Зголеми Вода & Камилица се Вклопуваат Нежна, Сува Шампон за Чувствителни Скалпот & Мека Коса, Сулфат Слободни Сув Шампон,

Това е достапна
DEN 359.76
Количината на стоката:

НЕЖНО VOLUMIZING : Овој сув шампон е формулиран за да биде екстра нежни за чувствителните scalps и додадете тело за коса, кој фарма-свежо инспириран мешавина исполнет со деликатна се зголеми вода и камилица.СУВ ШАМПОН : Спреј корени на крена делови на сува коса за да ја нежно освежување на косата, volumize, и да додадете тело на косата.Тоа е бесплатно на сулфати, бои & parabens & безбедно за сите типови коса и боја третирана коса.ФАРМА СВЕЖО ИНСПИРИРАН : Ние правиме за нега на коса производи кои се промовира здрава коса & скалпот, од шампон & балсам за маски за коса, оставете-во milks, mists & масла.СМИРУВАЧКИ СВОЈСТВА : Ние сме биле доверлив домаќинство бренд од 1945 година. Ние сме најдобри познати за нашата кожа & коса производи за нега, каде овес е смирувачки својства се стави на работа на телото, лицето и главата.УБАВА КОСА ОД КОРЕНОТ ДО ВРВОТ : Нашата коса производи за нега се помеша во совршен баланс со здрави состојки за да им помогне на смири вашиот скалп и негуваат вашата насоки за убава коса од коренот до врвот.Ние веруваме дека убава коса започнува во коренот.Нежно чистење и омекне косата со оваа фарма-да-туш инспириран се Зголеми Вода и Камилица Сув Шампон.Овој сув шампон беше внимателно формулиран за да нежно се освежите вашата коса со апсорбира вишокот на масло во коренот.Едноставно спреј корени на крена делови на сува коса за да ја нежно чистење, омекне насоки и да ви помогне да се постигне таа вториот ден свеж изглед и се чувствуваат, без туш.Овој брз сув шампон е исполнет со зоб, се зголеми вода и камилица за да додадете светлина влага.Ослободени од сулфати, parabens и бои, овој производ е безбеден за боја-третирана коса.Ние извор нашата овес од тивко мелница се наоѓа по должината на ридови на Реката Мисисипи Долина, во еден мал град каде гордост и квалитетот одат рака под рака.Сакаме начинот на кој ние се чувствуваме кога сè е во рамнотежа.Секоја мешавина помага во ублажувањето вашата глава и го негуваат вашата насоки од коренот до врвот.Откријте мешавини направи со едноставни состојки, од поедноставни времиња.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата