Црна PET Пластика (BPA Free) Refillable Низок Профил Jar - 8 мл (6 Парчиња)

Црна PET Пластика (BPA Free) Refillable Низок Профил Jar - 8 мл (6 Парчиња)

Това е достапна
DEN 359.76
Количината на стоката:

Мерења : Висина - 2.00" x Дијаметар - 3.66".Одлично за тело лосиони, balms, butters, струже.Низок профил, плитки тегла прави содржината лесно да пристапите - одлични за телото лосиони, balms, butters, струже.Црна домашно МИЛЕНИЧЕ е целосно нетранспарентно.Супериорен опција за чување на етерични масла мешавини или било производ што ќе се деградира со светлина (UVA / UVB) изложеност.Дом и кујна користи како лабава чај, кафе, билки и зачини.Пластични Тегли, јасно избор за складирање на вашите производи.Со нејзината Мазна капак заврши и оптички јасност, овие тегли се на врвот алтернатива на стандардни стакло контејнери.Пакување производи, материјали или услуги комплет се од суштинско значење за Дом и кујна провизии организирање на примероци одлуки мед, овес, лабава чај, кафе, билки, куки, маснотии и зачин.РАЗНОВРСНА КОРИСТИ - исто Така одлична за Дом и кујна користи како лабава чај, кафе, билки и зачини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата