Полу Челик Леано Железо Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 w/3.25 x 2 Сребрена Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Гром на Вртливата Брави & 2 Крути - 2800 lbs Вкупен Капацит?

Полу Челик Леано Железо Вртливата Врвот Плоча Рициново Сет од 4 w/3.25 x 2 Сребрена Тркала - Вклучува 2 Вртливата со Гром на Вртливата

Това е достапна
DEN 4914.00
Количината на стоката:

Овие Услуга Рициново Серија #30 Полу Челик Леано Железо casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3-1/4" Тркало : 4-1/4" монтажа висина; 4" тркало : 5-5/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/2" монтажа висина; 6" тркало : 7-1/2" монтажа висина; 8" тркало : 9-1/2" монтажа висина.Тежина Капацитет : 3-1/4" : 700 кг Капацитет/Рициново, 4" : 1000 кг Капацитет/Рициново, 5" : 1000 кг Капацитет/Рициново, 6" : 1200 кг.Капацитет/Рициново, и 8" : 1250 lbs Капацитет/Рициново.Топ плоча мерки во 4" x 4-1/2" со гром дупка шема на 2-5/8" x 3-5/8" 3" x 3" и може или да биде им била заклучена или заварени на.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB), вкупно брава, сопирачки (TTL), или страна брава, сопирачки (SLB).На TLB места позитивен заклучување сила против воланот одиш, заклучување на воланот само.На SLB места позитивен заклучување сила против воланот центар, заклучување на воланот само.На TTL исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но TTL истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Изградени да издржат висок капацитет, тешки товари до 1250 кг и во температури до 600°F. економска избор преку челик, полу-челични тркала се отпорни на абразија и солиден.Атрибутите За Серија 30 Полу Челик Леано Железо Casters.Полиуретански на Полиолефин.Полиуретански casters функција не-означување полиуретан упатуваа на полиолефин core тркала, обезбедување на непречено превртам нерамни површини без обележување или marring подови.Фенолни.Фенолни тркала се многу отпорни на влијанието на штетата, обезбедување на заштита за подови во комерцијални и индустриски settings.Отпорна на вода, масло и маснотии.Неметални и искра доказ.Полиуретански на Алуминиум.Полиуретански тркала кои се хемиски врзани на алуминиум јадро, обезбедување на непречено превртам нерамни површини без обележување или marring подови.Фенолни Висока Температура.Висока температура фенолни casters се идеални за употреба на високи температури поврзани со печење, вршење постојано во температурата на рејтингот на 475°F континуирана употреба да се 525°F наизменична употреба.Солидна Полиуретан.Не-означување, не-marring полиуретан воланот е моделирана како една солидна парче што го прави слободен од debonding и flatspoting, како што може да се случи да се спореди со полиуретан тркала, обезбедување непречено и солидна се тркалаат во текот на долги периоди на време.Гума на Алуминиум.Гума упатуваа врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво, додека алуминиум core тркала стои до потешки товари со стабилна и безбедна се тркалаат.Moldon Гума на Леано Железо.На moldon гума упатуваа врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво, додека леано железо core тркала стои до потешки товари со стабилна и безбедна се тркалаат.Полиолефин.Мала тежина полиолефин тркала се отпорни на шок, хемикалии и абразија, и се идеални за широк спектар на апликации.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата