YJFWAL за Полевање може да се со Светла,Соларни за Полевање може да Светла , Градина Оркестарот Отворено Фенери Водоотпорен за Двор Патио Маса Двор Пат Walkway(Кул Бело)

YJFWAL за Полевање може да се со Светла,Соларни за Полевање може да Светла , Градина Оркестарот Отворено Фенери Водоотпорен за Двор

Това е достапна
DEN 719.76
Количината на стоката:

【Совршена Декорација】 : Божиќ за полевање може да светла ќе биде атрактивна декор во вашата градина,двор или на отворено во текот на ноќта, тоа емитира топла жолта светла, гледајќи како низа на блескави ѕвезди истури од наводнување може,проектирање на убави модели на теренот ,да се создаде романса атмосфера.Тоа може да ви донесе фантастично чувство во вашата градина, патио, тревник и двор во текот на ноќта. 【Соларен Погон】 : вградениот сензор за светло,за полевање може да соларни светилки автоматски ќе се претвори во темница и да се исклучи автоматски во текот на денот.Тоа може да се користи за 8-10 часа по полнење за 6-8 часа.совети : ве Молиме да се изложуваат на соларен панел на директна сончева светлина, и бидете сигурни дека соларен панел се соочува сонцето директно. 【Лесна Инсталација】 : Соларен за полевање може да се користат високо-квалитетни метал материјал, водоотпорен и ' рѓа-доказ.Не е лесно да се скрши, не само за Божиќ, но, исто така, совршен подарок за Eid Мубарак, Ден на Мајката, Таткото Ден, Роденденски Подарок, Гарднер подарок.Материјал : метал.Боја : Кул Бело.Соларен панел : 5 V, 120m A.Батерија : 3.7 v 1200 MAh АА Ni-МЗ.Извор на светлина : соларна LED.LED боја : топло жолта.Тип на прекинувач : push копчето switch.Работно време : 8 H-10 H (целосна доплата).Време на полнење : ≥8 H (full на директна сончева светлина).

Клучни карактеристики

Material:
metal

Слични производи во категоријата