Милвоки.со MW401 TDS Метар Со 1 Точка Рачна Калибрација

Милвоки.со MW401 TDS Метар Со 1 Точка Рачна Калибрација

Това е достапна
DEN 2376.00
Количината на стоката:

Вклучува se510 ез сонда.Вклучува 20-ml 1382ppm sachet на калибрација решение.Вклучува калибрација шрафцигер. 9-Volt Батеријата вклучена.Инструкции се вклучени.На MW401 е компактен Спроводливост и TDS преносни метар со побрзо микро процесор.Оваа корисна и ергономски дизајниран преносни метар е идеален за секој кој работи на низок буџет и се уште се бара брз и сигурен мерења.Оваа метар е погоден за широк спектар на appliations вклучувајќи образовни и земјоделство/хортикултура, како и на вода и анализа на животната средина.Овој пренослив метар со автоматска температурна компензација има помал, ергономски и полесни случај desgin.Останатите карактеристики вклучуваат 100-процентно поголем и полесно да се чита LCD дисплеј и долго траење на батеријата.Секој метар е обезбеден заврши со Спроводливост/TDS сонда со 1 метар кабел и калибрација решение.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата